Keresés

Részletes keresés

Energetikus Creative Commons License 2016-11-07 21:27:24 5931

Ha te nem használsz szilárd energiahordozót akkor mi járatban vagy itt? Lehet, hogy eltévesztetted a házszámot?! 

Tubetown Creative Commons License 2016-11-07 17:03:14 5927

az a barna, a pini-kay brikett. pl.: http://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=pini-kay

A hozzászólás:
szocske_ Creative Commons License 2016-11-07 16:49:37 5924

Nem mindegy mekkora a fogyasztás, ha eleve takarékos a fűtés, akkor nem sokat spórol a H sem.

Akinél a HMV-t is a hőszivattyú készíti, ott jelentősebb tétel, hiszen egy jól szigetelt gázmentes házban simán előfordulhat többe kerül évente a meleg víz készítés, mint a fűtés.


A H tarifa akkor lesz még jó, ha egyszer nem lesz szaldó.
Mai árakon: a nyári túltermelést kifizetik 16 Ft-on, de nem mindegy, hogy télen ugyanannyit 24 vagy 36 Ft-ért kell visszavásárolni.

És annak érdemes még, akinek nincs a tetőn elég hely a napelemeknek az áram fogyasztás mellett a fűtést is fedezni.

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:25:46 5919

Egyébként épp a napokban tettem le a H-tarifáról. Gond megcsinálni, és gond ha felkerül a napelem, elvitetni. A veszteség éves szinten minimális ha A tarifával fűtök. 36 ft az A, 24 ft a H. Ez 1500 kwh éves fogyasztásnál - ami 5-6000 kwh hőt jelent - az A tarifával a teljes szezon lenne 54.000 ft, ugyanez H tarifával 36.000 ft. Évi 18 ezer a különbség.... oszt csak a vesződség van a H-val..... persze ha nem gondolkodnék napelemben, azért elintézném a H-t! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!