Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:52:31 5925

Egyébként próbáltam brikettet, sokfélét és regebben ultra szar briketteket vettem, már a kezembe szétporlott, parazsa meg nem volt rendes, aztán egyre jobb brikettek jöttek, a woodO2 tényleg jó, és van az a barna vékony lyukas rúd - a nevét nem tudom - sokszor a praktikerben is lehet kapni csak horror drága, - na az még jó volt. Csak az ára az nem volt "jó"......

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:47:51 5923

5 hsz-szel ezelőtt ezt írtam:

 

"

Ha azt írtad volna, hogy térfogatban erősebb a brikett igazad lenne. Mert térfogatban több a fűtőértéke! De 1 m3 brikett súlya nem azonos 1m3 fával. Már csak a pakolhatóság miatt sem, meg a tömörítés miatt sem. De ha kg-ra nézzük nincs különbség köztük azonos víztartalom esetén! Ez biztos :-) !

 

De épp ezért pakolják erdei m3-ben. Ez annyi kb mintha a fa tömören lenne, és nem lenne közte levegő. Tehát az erdei köb fából súlyra kb egál a normál köb brikettel. A helyigénye kisebb a brikettnek...."

 

Pont azt amit most te! A térfogata más.... ha súlyra nézed akkor azonos a fűtőérték....

 

De ha veszel 960 kg brikettet én meg 950 kg fát - aminek ugyanannyi a nedvessége - ( egyébként írtam lentebb, hogy mértem a fákat a kalodában és 8%körül voltak a megvételkor, a súlyuk meg 950 kg táján ) és én 26.000-ért veszem hasítva kalodázva, te meg 45.000-ért.... ki járt jobban?

más kérdés, hogy 45 ft-ért a környékemen sincs brikett, de 58-65 ft-ért van.... :-)

 

Én érzem, hogy jószándékú ember vagy, csak az első mondatod parasztra sikeredett, és hát én is úgy válaszoltam, de lépjünk túl ezen. Csak a számokkal foglalkozzunk....:-)

Előzmény:
Tubetown Creative Commons License 2016-11-07 16:33:04 5921

Próbáltál már brikettet, vagy csak beszélsz róla? Én nem akarlak meggyőzni. Ha beteszel egy hasáb fát az nem fog égés során térfogatában megnőni. A brikettből kb 2/3-ig szabad a tűzteret megrakni, mert égés során megnő és nem is kicsit a térfogata. Ez annak köszönhető, hogy nagy nyomáson van összepréselve. Ha gondolod leesztergálok neked egy tölgyfát brikett méretűre és lemérem melyiknek nagyobb a súlya, de nem kétséges, hogy a briketté. Ebből az következik, hogy nagyobb a sűrűsége, tehát ugyanolyan térfogaton nagyobb a tömege. Pl. ezért mondtam, hogy kisebb helyen lehet tárolni. Nem állítom, hogy egy több éve száradó, (szárított tűzifa) sokkal rosszabb lenne, de amit te használsz az az egyik véglet nedvesség tartalmat illetően. Én meg bármikor veszek ilyen száraz brikettet és nem kell éveket szárítanom. Ja és azt írtad, hogy volt lóvéd, ezért megvettél előre több évre valót. Nekem ezt sem kell. De mint mondtam, mindenki azzal fűtsön, ami neki a legjobban bevált.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!