|
|
 |
Tubetown
2016-11-07 17:09:54
|
5928
|
Á ennyi pénzt én nem fektetek sem brikettbe, sem fába. Brikettbe azért, mert a levegő nedvesség tartalmától tönkre megy, ha úgy van tárolva. Fába meg azért, mert mint ahogyan írtam nekem havi max. 15eFt-ba van a fűtésem brikettel ha hideg van. Akkor ezen most ha megspórolok 3-4,000,Ft-ot, annyiért nekem nem éri meg sem beruházni, sem sem hasogatni, sem szárítgatni vagy betárolni. |
|
A hozzászólás:
 |
csiba00
2016-11-07 16:43:35
|
5922
|
Dagadhat a térfogata, ha azt nézem, hogy 1 kg-ból mennyi energiát tudok kinyerni és 1 kg mennyiben kerül. Mindezek mellett kit izgat, hogy dagad égés közben a térfogata? (Persze azért izgat, mert nem akarom, hogy szétnyomja a kazánomat, vagy kiessen az ajtón, ha kinyitom.)
Személy szerint nem szárítottam még több éven át tűzifát, csak 1 év volt a maximum, így kizárólag ilyen adataim vannak. A pénz kérdéshez - csak mert kíváncsi vagyok a te véleményedre is: a korábbi tapasztalatok alapján 6 tonna brikettet használok el egy szezonban, ha csak azzal fűtök. Amennyiben ezt csak fával teszem, akkor 8 erdei m3 fogy. Abból a brikettből, ami bevált nekem, most a 6 tonna 414.000.- Ft lenne. Fából most 8 erdei m3-t 200.000.- Ft-ért tudok venni. A fa egy atom biztos befektetés, ha már így nézzük, ott áll, nem kér enni, inni, nem lopják el, de benne van a pénzem - nekem max 1 évig. Nem vagyok egy pénzügyi szaki, de azt hiszem nekem jobb most elköltenem 200.000.- Ft-ot mint 1 év múlva elkölteni 414.000.-. Ft-ot, amivel ugyan azt tudom elérni. |
|
Előzmény:
 |
Tubetown
2016-11-07 16:33:04
|
5921
|
Próbáltál már brikettet, vagy csak beszélsz róla? Én nem akarlak meggyőzni. Ha beteszel egy hasáb fát az nem fog égés során térfogatában megnőni. A brikettből kb 2/3-ig szabad a tűzteret megrakni, mert égés során megnő és nem is kicsit a térfogata. Ez annak köszönhető, hogy nagy nyomáson van összepréselve. Ha gondolod leesztergálok neked egy tölgyfát brikett méretűre és lemérem melyiknek nagyobb a súlya, de nem kétséges, hogy a briketté. Ebből az következik, hogy nagyobb a sűrűsége, tehát ugyanolyan térfogaton nagyobb a tömege. Pl. ezért mondtam, hogy kisebb helyen lehet tárolni. Nem állítom, hogy egy több éve száradó, (szárított tűzifa) sokkal rosszabb lenne, de amit te használsz az az egyik véglet nedvesség tartalmat illetően. Én meg bármikor veszek ilyen száraz brikettet és nem kell éveket szárítanom. Ja és azt írtad, hogy volt lóvéd, ezért megvettél előre több évre valót. Nekem ezt sem kell. De mint mondtam, mindenki azzal fűtsön, ami neki a legjobban bevált. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|