|
|
|
|
 |
szocske_
2016-11-07 16:49:37
|
5924
|
Nem mindegy mekkora a fogyasztás, ha eleve takarékos a fűtés, akkor nem sokat spórol a H sem.
Akinél a HMV-t is a hőszivattyú készíti, ott jelentősebb tétel, hiszen egy jól szigetelt gázmentes házban simán előfordulhat többe kerül évente a meleg víz készítés, mint a fűtés.
A H tarifa akkor lesz még jó, ha egyszer nem lesz szaldó. Mai árakon: a nyári túltermelést kifizetik 16 Ft-on, de nem mindegy, hogy télen ugyanannyit 24 vagy 36 Ft-ért kell visszavásárolni.
És annak érdemes még, akinek nincs a tetőn elég hely a napelemeknek az áram fogyasztás mellett a fűtést is fedezni.
|
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2016-11-07 16:25:46
|
5919
|
Egyébként épp a napokban tettem le a H-tarifáról. Gond megcsinálni, és gond ha felkerül a napelem, elvitetni. A veszteség éves szinten minimális ha A tarifával fűtök. 36 ft az A, 24 ft a H. Ez 1500 kwh éves fogyasztásnál - ami 5-6000 kwh hőt jelent - az A tarifával a teljes szezon lenne 54.000 ft, ugyanez H tarifával 36.000 ft. Évi 18 ezer a különbség.... oszt csak a vesződség van a H-val..... persze ha nem gondolkodnék napelemben, azért elintézném a H-t! :-) |
|
Előzmény:
 |
szocske_
2016-11-07 16:16:15
|
5916
|
"Ergo 333Ftból fűtök naponta"
Az alábbi számsor a klímám napi átlagfogyasztása az idei fűtési szezonban:
Ft/nap: 313
230
92
163
225
199
266
234
225
307
266
192
216
285
276
Ennyi pénzért 140 négyzetmétert fűt, normál A tarifával kerül ennyibe, H tarifával 30%-kal kevesebb lenne. A házon 5 cm-es cell és 2 rétegű műanyag ablakok. Folyamatosan 23 fokra van állítva, nem kell semmit a tűzre tenni, tárolni és hamuzni. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|