|
|
 |
Tubetown
2016-11-07 16:33:04
|
5921
|
Próbáltál már brikettet, vagy csak beszélsz róla? Én nem akarlak meggyőzni. Ha beteszel egy hasáb fát az nem fog égés során térfogatában megnőni. A brikettből kb 2/3-ig szabad a tűzteret megrakni, mert égés során megnő és nem is kicsit a térfogata. Ez annak köszönhető, hogy nagy nyomáson van összepréselve. Ha gondolod leesztergálok neked egy tölgyfát brikett méretűre és lemérem melyiknek nagyobb a súlya, de nem kétséges, hogy a briketté. Ebből az következik, hogy nagyobb a sűrűsége, tehát ugyanolyan térfogaton nagyobb a tömege. Pl. ezért mondtam, hogy kisebb helyen lehet tárolni. Nem állítom, hogy egy több éve száradó, (szárított tűzifa) sokkal rosszabb lenne, de amit te használsz az az egyik véglet nedvesség tartalmat illetően. Én meg bármikor veszek ilyen száraz brikettet és nem kell éveket szárítanom. Ja és azt írtad, hogy volt lóvéd, ezért megvettél előre több évre valót. Nekem ezt sem kell. De mint mondtam, mindenki azzal fűtsön, ami neki a legjobban bevált. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2016-11-07 16:08:22
|
5914
|
" A brikettnek a hőértéke nagyobb, víztartalma kevesebb,"
Jóember!
Ezt a marhaságot minek szajkózod?!
Hogy a tökömbe lehetne több fűtőértéke 1 kg brikettnek mint 1 kg fának amiből a brikettet gyártják?!
Neked van jó esetben 6-10%-os briketted, nekem meg kívül 6, belül 10%-os bükköm. Fűtőérték egál. Az ár meg a fele a fának! Igaz munka van vele! Ezért mondtam, hogy fizessen a hóhér kétszeres árat, inkább melózok vele. De azt se kell igazán mert kalodás hasított bükköt vettem!! Csak gyújtós ..... ennyi a munka. |
|
Előzmény:
 |
Tubetown
2016-11-07 16:00:31
|
5912
|
Nem vagyok lusta, csak hülye sem. Nem fűtök kétszeres áron, mint ahogyan írtam végigpróbáltam mindent, beleértve a fát is. A brikettnek a hőértéke nagyobb, víztartalma kevesebb, helyigénye kisebb. Ez a brikett karton dobozban van, és sokkal praktikusabb tárolni, mint a hasogatott, vagy kuglizott fát, mert kevesebb helyet foglal, tisztább stb. Mint ahogy írtam, nekem ebből lényegesen kevesebb kell, mint fából. Hamuzni, meg azért kell kevesebbet, mert ennek jóval kevesebb, mint a fának. Nem mondom, hogy mindenkinek minden fűtőalkalmatosságba jó a brikett, de nekem nagyon bevált. Igen a tények makacs dolgok, vágjál fát szabadidődben, vagy kuglizd fel a rönköt, vagy adj többet a hasított esetleg szárított fáért. Vagy 1-2 évvel előre, a frissen vágottat legyen ideje kiszáradni, ha neked az vált be. Ha köbméterre veszed, fizeted a lyukakat is. Ha meg súlyra, akkor meg a vizet. Tudod a vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra. Nekem 30 doboz 60-90 napra elegendő. És van hátránya is. Ha nem tudod a papírdobozos brikettet száraz páramentes helyen tárolni, vagy levetted a raklapról a fóliát, amivel be volt vonva, akkor pár hónap alatt a párától szétnyomja a kartonokat a brikett, mert megdagad. Én sem a ház szigeteléséről értekeztem, csak próbáltam tudatni, nem egy agyonszigetelt modern A++-os házról van szó. Én tüzeltem fával, próbáltam azt is tudom miről beszélek. Nem kerül kétszer annyiba a brikett, mint írod. Ha neked a fa a bevált, tüzelj azzal. Ja és a 70 éves nagyinak mondd már, hogy élezzen fejszét, baltát és menjen hasogatni, ha meg valakivel megcsináltatja azért is fizetni kell. Apám az asztalos műhelyében forgáccsal, fűrészporral fűtött egy erre alkalmas kályhában. Reggeltől estig meleg volt a műhelyben. A házat szintén fűrészporos kazánnal fűti (és sajnos nem kicsi a ház 130nm,) szar szigetelési tényezőkkel. Nem a fabrikett az átverés, hanem hogy olyan embereket is félrevezetsz, akik esetleg kipróbálnák ezt a fajta tüzelőanyagot, de a Te hozzászólásaid eltántorítják. Mindenki fűtsön a neki legjobban bevált tüzelővel. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|