Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-07 16:17:17 5917

Ha azt írtad volna, hogy térfogatban erősebb a brikett igazad lenne. Mert térfogatban több a fűtőértéke! De 1 m3 brikett súlya nem azonos 1m3 fával. Már csak a pakolhatóság miatt sem, meg a tömörítés miatt sem. De ha kg-ra nézzük nincs különbség köztük azonos víztartalom esetén! Ez biztos :-) !

 

De épp ezért pakolják erdei m3-ben. Ez annyi kb mintha a fa tömören lenne, és nem lenne közte levegő. Tehát az erdei köb fából súlyra kb egál a normál köb brikettel. A helyigénye kisebb a brikettnek....

csiba00 Creative Commons License 2016-11-07 16:12:59 5915

Akkor biztos máshogy értelmezzük a magyar nyelvet. Ezt írtad: "Én már végigpróbáltam, engem nem győzöl meg, hogy a fa jobb és olcsóbb."

 

 

Bár ha neked pont ugyan annyiba került, akkor igazad van, nem olcsóbb és nem is drágább, tehát nem állítottad, hogy drágább volt fával.

A hozzászólás:
Tubetown Creative Commons License 2016-11-07 16:04:53 5913

Nem emlékszem, hogy azt írtam, vagy állítottam volna, hogy fával drágább volt.

Előzmény:
csiba00 Creative Commons License 2016-11-07 15:08:04 5909

Ha az ember jól tüzel fával nincs üszkös darab, nincs kátrány, és a kéményed sem füstöl. Szóval ezekért nem a fa a hibás. Így elhiszem, hogy drágább volt vele fűteni, ha ilyen eredményeket produkáltál.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!