|
|
 |
Tubetown
2016-11-07 16:00:31
|
5912
|
Nem vagyok lusta, csak hülye sem. Nem fűtök kétszeres áron, mint ahogyan írtam végigpróbáltam mindent, beleértve a fát is. A brikettnek a hőértéke nagyobb, víztartalma kevesebb, helyigénye kisebb. Ez a brikett karton dobozban van, és sokkal praktikusabb tárolni, mint a hasogatott, vagy kuglizott fát, mert kevesebb helyet foglal, tisztább stb. Mint ahogy írtam, nekem ebből lényegesen kevesebb kell, mint fából. Hamuzni, meg azért kell kevesebbet, mert ennek jóval kevesebb, mint a fának. Nem mondom, hogy mindenkinek minden fűtőalkalmatosságba jó a brikett, de nekem nagyon bevált. Igen a tények makacs dolgok, vágjál fát szabadidődben, vagy kuglizd fel a rönköt, vagy adj többet a hasított esetleg szárított fáért. Vagy 1-2 évvel előre, a frissen vágottat legyen ideje kiszáradni, ha neked az vált be. Ha köbméterre veszed, fizeted a lyukakat is. Ha meg súlyra, akkor meg a vizet. Tudod a vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra. Nekem 30 doboz 60-90 napra elegendő. És van hátránya is. Ha nem tudod a papírdobozos brikettet száraz páramentes helyen tárolni, vagy levetted a raklapról a fóliát, amivel be volt vonva, akkor pár hónap alatt a párától szétnyomja a kartonokat a brikett, mert megdagad. Én sem a ház szigeteléséről értekeztem, csak próbáltam tudatni, nem egy agyonszigetelt modern A++-os házról van szó. Én tüzeltem fával, próbáltam azt is tudom miről beszélek. Nem kerül kétszer annyiba a brikett, mint írod. Ha neked a fa a bevált, tüzelj azzal. Ja és a 70 éves nagyinak mondd már, hogy élezzen fejszét, baltát és menjen hasogatni, ha meg valakivel megcsináltatja azért is fizetni kell. Apám az asztalos műhelyében forgáccsal, fűrészporral fűtött egy erre alkalmas kályhában. Reggeltől estig meleg volt a műhelyben. A házat szintén fűrészporos kazánnal fűti (és sajnos nem kicsi a ház 130nm,) szar szigetelési tényezőkkel. Nem a fabrikett az átverés, hanem hogy olyan embereket is félrevezetsz, akik esetleg kipróbálnák ezt a fajta tüzelőanyagot, de a Te hozzászólásaid eltántorítják. Mindenki fűtsön a neki legjobban bevált tüzelővel. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2016-11-07 14:07:15
|
5906
|
Leszarom, hogy mivel fűtesz! Fűtsél csak kétszeres áron, mert lusta vagy. A tények attól még makacsak.
|
|
Előzmény:
 |
Tubetown
2016-11-07 13:12:36
|
5905
|
Leszarom, hogy ki hogyan merre osztja az észt és hogy ki mivel szeret fűteni. Nekem van egy kis kertes házam benne egy Edilkamin vízteres kandalló. A teljesítménye 12,5KW, amiből a fele víz, a fele légtérre megy kb. Ebbe fűtök tölgy brikettel, melyet 20kg-os dobozban veszek kis tételben 50Ft/kg-ért nagy tételben raklappal 45ft/kg-ért. Nem kell gyújtós, mert apróra karikákra tördelve egy pepo gyújtóssal begyújtható. 4db-ot szoktam kezdésnek a tűztérbe tenni. Égés során mint a bevagdosott sült virsli szétnyílik, megdagad. A hamuja eszméletlen kevés 0,5-1%, amit reggelente a egy hamuszívóval 30sec alatt kiszippantok belőle. Ilyen időben azaz éjjelente kb. 0-3 fokig HÁROM nap alatt tüzelek el egy kartonnal, azaz 20Kg-ot. Ergo 333Ftból fűtök naponta. A ház sem extra hőszigetelt, a régi részen szilikát, az új részen B38-as porotherm 5!!!cm-es nikecellel szigetelve. Télen eddig a legtöbb, amit eltüzeltem egy fél doboz/nap volt. Este 23-28C fok van reggel és délután, mikor a gyerek hazamegy, még mindig 20C fok körüli a hőmérséklet. Tény nem hatalmas a házunk előszoba, folyosó, 2 szoba, konyha, étkező, WC, fürdő. De az étkező sarkában van a kandalló, ami befűti a folyosót konyhát étkezőt. Itt a radiátorok sem mennek, vagy csak éppen kinyitva. Próbáltam napraforgóhéj brikettet, de az iszonyatosan jól égett csak az olaj tartama miatt kormol. Az energiafű brikett nekem szar volt. A woodo2 sokáig ég, nehéz begyújtani akárcsak a RUF brikettet. Ezt a hengerest használva éjszakára 1-2db RUF vagy WOODO2 rárakva reggel még parázs van a kandallóba. Na ezt csináld meg tűzifával, legyen az akármilyen fajta és akármilyen száraz. Én már végigpróbáltam, engem nem győzöl meg, hogy a fa jobb és olcsóbb. Nem beszélve a hamuzásról, a gyújtós hasogatásról, tárolásról stb. Itt csak egy kevés por marad a tökéletes égés után. A fa után marad üszkös darab, amit a hamuszívó nem tud eltávolítani. Nincs kátrány a kéményben, nincs füstölő kémény, egy két hetente ürítem a hamu tálcát, (ami a rácson lehullik) Nem vagyok sem brikett forgalmazó, sem gyártó, sem energetikus, csak sima felhasználó. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|