Keresés

Részletes keresés

M3 HellRot Creative Commons License 2016-11-06 01:59:50 919

Ledek nem szeretik a dimmelést. Lehet hogy sikerült úgy kapcsolnod dimmingbe...

Ettől simán ki is feküdhettek. Másrészt, ha a központi egység nem három vezetékes, akkor mindíg(kikapcsolt állapotban is) szipkáz kis áramot a lámpákon keresztül. Ez normál izzónál észrevétlen, tized wattos. Viszont lednél elég lehet derengésre vagy villanásokra az elektronikájától függően.

 

Szóval, ne dimmlej, vagy vegyél ledet emi tudja (drága lesz),

lehet hogy ugrottak ezek a ledjeid

csavarj be egy normál vagy halogén izzót is akkor nem fognak meghüjülni a ledek. 

A hozzászólás:
motorolaj Creative Commons License 2016-11-05 21:00:56 918

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, egy érdekes helyzet adódott.

Alap felállás az volt, hogy nappali, 5 ágú csillár, hagyományos izzók, 1 kapcsoló a falon.

10 éve, ház vásárláskor/rendberakáskor nem akartam végigvésni mindent, hogy egy másik falra is tegyek kapcsolót, így vezetéknélküli kapcsolós (vevő és 2 db kapcsoló) megoldást szereztem be. Egyébként okos megoldás, jól működik (talán düwi), dimmelhető.

 

Tegnap LED izzókat csavartam hagyományos helyére (értelmesgyártó, remélem értelmesterméke).

3 fel-le kapcsolás után az összes elkezdett villódzni, mint egy stróboszkóp. Mindez már lekapcsolt állapotban, felkapcsoltam még gyorsabb lett, egyessével kicsavartam, nem volt más megoldás.

 

Mi lehet a baj? Sajnos, csak barkács szinten (kapcsoló, konnektor, lámpatest csere) "értek "hozzá.

 

Köszönöm előre is, mert nekem halványlila......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!