Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016-11-03 14:14:50 5879

Ezt a csk topikban írtam, idemásolom....arra írtam, hogy felmerült újra a fabrikett mantra, hogy azonos súlyban kétszer több hőt ad mint a fa. Ez ugye baromság.....    Nem kérdezem, állítom!

 

"12 kg fabrikett nem pont ugyanannyi hőt ad mint 12 kg fa - ha azonos a nedvességtartalma?

 

DE!

 

Azért tárolják a fabrikettet fóliában, hogy ne vegye fel a környezeti nedvességet. Tehát azonos kg-nál ennyi előnye van a brikettnek. 

 

Másként: 12 kg fa ledarálva és összepréselve hány kg brikettet ad? Épp 12 kg-ot! 

 

Egyetlen eset van amikor megfontolandó a brikett, mégpedig az, ha nem tudsz szerezni száraz fát.

Minden más esetben az átbaszás kategóriája!

 

Van a 12 kg fa, ára X. Ledarálják, préselik, csomagolják, az ára X+Y lesz, ahol Y a belefektetett munka. Tehát ha valaki munkát akar eladni neked, akkor a 12 kg fát ledarálja, préseli és csomagolja, és így el tudja adni neked 12 kg brikett formájában hozzászámolva a munka költségeit.

 

De azonos súlyban a fűtőértéke is nagyjából azonos!"

A hozzászólás:
csiba00 Creative Commons License 2016-11-03 12:37:06 5878

Bővebben leírnád mire gondolsz?

Előzmény:
Törölt nick Creative Commons License 2016-11-03 12:25:04 5877

Tetszik a topik címe: A fabrikett és fapellett átverés. AZ!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!