Ezt a csk topikban írtam, idemásolom....arra írtam, hogy felmerült újra a fabrikett mantra, hogy azonos súlyban kétszer több hőt ad mint a fa. Ez ugye baromság..... Nem kérdezem, állítom!
"12 kg fabrikett nem pont ugyanannyi hőt ad mint 12 kg fa - ha azonos a nedvességtartalma?
DE!
Azért tárolják a fabrikettet fóliában, hogy ne vegye fel a környezeti nedvességet. Tehát azonos kg-nál ennyi előnye van a brikettnek.
Másként: 12 kg fa ledarálva és összepréselve hány kg brikettet ad? Épp 12 kg-ot!
Egyetlen eset van amikor megfontolandó a brikett, mégpedig az, ha nem tudsz szerezni száraz fát.
Minden más esetben az átbaszás kategóriája!
Van a 12 kg fa, ára X. Ledarálják, préselik, csomagolják, az ára X+Y lesz, ahol Y a belefektetett munka. Tehát ha valaki munkát akar eladni neked, akkor a 12 kg fát ledarálja, préseli és csomagolja, és így el tudja adni neked 12 kg brikett formájában hozzászámolva a munka költségeit.
De azonos súlyban a fűtőértéke is nagyjából azonos!" |