Keresés

Részletes keresés

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016-11-20 18:18:26 13574

Valami hasonló nálunk is elkezdett virágozni.

p21-feri-tb2 Creative Commons License 2016-11-02 18:52:47 13564

Nagyon szép!!

 

Csimpolya Creative Commons License 2016-11-02 18:21:19 13561

Csak ismételni tudom magma, az a fő hogy virágozzanak, és az itt bemutatott kaktuszok azt is teszik, méghozzá nem is kicsit. Nóra, egyébként amikor megláttam a kiállított orrszarvú bogarat, rögtön eszembe jutottál. Valószínű, hogy tetszett volna neked.

CBNora Creative Commons License 2016-11-02 10:48:53 13559

A ronda környezet amiatt van, hogy a használaton kívüli, fűtetlen szobánkban tartjuk. Van ott némi lom is, és a palántanevelés kellékei.

Az asztalt is nagyanyámtól örököltem, kerekeken kihúzható, zománcozott mosogató lavórt rejtő része is van. Jó masszív darab. A viaszosvászon pedig a nyaralóban lett leselejtezve, anyáméknak nem tetszett, de kár lett volna kidobni.

A hozzászólás:
CBNora Creative Commons License 2016-11-02 10:42:21 13558

Más fajta biztos. Nekem is van egy lilás virágú, cakkosabb levelű, amelyik már bimbós. Ezt pár éve kaptam. A nagy, öreg, nagyanyámtól örökölt példány mindig sokkal később virágzik. Ez a hagyományos fajta, melegebb színű virággal. Ez (régi kép persze, még nincs rajta bimbó):

Előzmény:
Csimpolya Creative Commons License 2016-11-02 10:22:20 13556

Ma reggel nagy örömmel fedeztem fel azt, hogy a karácsonyi kaktuszomon már aprócska, de formás bimbók mutatkoznak. Ezek szerint idén sem várja be a karácsonyt. Viszont azt nem értem, miért csak a fehérvirágúakon van bimbó, a pirosak miért nem igyekeznek? Bár ezért nem fogok szemrehányást tenni nekik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!