|
|
|
|
 |
Energetikus
2016-10-10 19:41:43
|
5857
|
A korábbi kérdésedre: A jó brikett kis mennyiségben hosszú ideig sok meleget ad. Azaz, tömör, száraz és magas az energia tartalma. Azt hogy hosszú rudat, vagy rövid hengert használsz, az a berendezésed tűzterének méreteihez célszerű igazítani. Egy öblös tűzterű kandallóban a hosszabb méretűek jobban mutatnak. Annak, hogy lyukas vagy sem, nincs jelentősége. A zsákba csomagolt brikettet már 5000,- körüli áron már meg tudod venni. |
|
 |
csiba00
2016-10-01 18:29:40
|
5845
|
Ja és, hogy válaszoljak is: ez hengeres, közepén lyukas. 5 rúd van 1 csomagban, 1 csomag 10 kg.
Azon mit értesz, hogy mennyi a jó brikett? |
|
 |
csiba00
2016-10-01 18:27:29
|
5844
|
Én kipróbáltam kb 4-5 félet az elmúlt években ebből egy az ami nekem nagyon jó. Jelenleg 66 Ft-ért tudnék 1 kg-t venni.
Fához képest ez ahogy mondták aranyár. Egy szezonban kb 8 erdei m3 fát tüzelek el, vagy kb 6 tonna brikettet. Fát most 25000 Ft/erdei m3 áron tudok venni. Engem még nem tudtak meggyőzni arról, hogy megérné brikettel fűtenem.
Ennek ellenére idén is venni fogok, mert nincs elég száraz fám. Ilyen szempontból tökéletes, mert gázkazánom sincs. Ha lenne akkor valószínűleg olcsóbb lenne gázzal fűtenem, mint brikettel. |
|
A hozzászólás:
 |
hgw308
2016-10-01 17:11:46
|
5843
|
3k körül mérik a friss akácot.
Mennyi a jó (és melyik) brikett? |
|
Előzmény:
 |
Öreg Halász-)
2016-10-01 11:47:26
|
5842
|
Szerintem a fabrikett aranyáron van a fához képest,csak az eladónak biznisz! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|