Keresés

Részletes keresés

csiba00 Creative Commons License 2016-09-30 11:21:34 5838

Egyre gondolunk.

 

Energetikusnak írtam, hogy brikettként vettem olyat, amire ő azt mondja, hogy az nem lehet brikett. Ez volt a lényeg. Nem írtam fűtőértékről, nem írtam a sűrűségről.... Nem is értem ezek, hogyan jöttek most ide.

A hozzászólás:
Zöld Bika Creative Commons License 2016-09-30 11:04:21 5837

Nos ha egyre gondolunk, az egy olcsó árfekvésű, hidraulikus préssel készített brikett volt Csiba. Nem meglepő, hogy eltört, tudniillik a hidraulikus prés nem egyben tolja ki a rudakat, mint a mechanikus, vagy a csigás gépek, így az valóban darabokra szedhető és amint a mechanikus prések rúdjai, ezek is porolnak ekkor. Ettől még a fűtőértékével azt hiszem nem volt gond. Vagy igen? Az említett csomagban 15 kg brikett volt, 8cm átmérőjű és 40 cm hosszú rudakban. Ebből az anyag sűrűsége valamivel több, mint 1070kg/m3. Az pedig mintha több lenne a fáénál...

 

Én a mai napig azzal fűtök és semmi okom panaszra. Bár igen, van egy kevés por utána a zsugorban (úgy egy felespohárnyi), de jóval kevesebb, mint a szén, vagy a hasábfa után :)

Előzmény:
csiba00 Creative Commons License 2016-09-30 09:22:17 5835

A vicces az egészben, hogy én pont Zöld Bikától vettem kipróbálásra azt a brikettet, amire írtam, hogy morzsolható volt és már szinte a saját súlya alatt eltörött. A csomagolás lebontása után lényegében soha nem maradt egyben a rúd, annyira könnyen törött. És azt brikettként árulta :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!