|
|
|
|
 |
Zöld Bika
2016-09-30 11:04:21
|
5837
|
Nos ha egyre gondolunk, az egy olcsó árfekvésű, hidraulikus préssel készített brikett volt Csiba. Nem meglepő, hogy eltört, tudniillik a hidraulikus prés nem egyben tolja ki a rudakat, mint a mechanikus, vagy a csigás gépek, így az valóban darabokra szedhető és amint a mechanikus prések rúdjai, ezek is porolnak ekkor. Ettől még a fűtőértékével azt hiszem nem volt gond. Vagy igen? Az említett csomagban 15 kg brikett volt, 8cm átmérőjű és 40 cm hosszú rudakban. Ebből az anyag sűrűsége valamivel több, mint 1070kg/m3. Az pedig mintha több lenne a fáénál...
Én a mai napig azzal fűtök és semmi okom panaszra. Bár igen, van egy kevés por utána a zsugorban (úgy egy felespohárnyi), de jóval kevesebb, mint a szén, vagy a hasábfa után :) |
|
A hozzászólás:
 |
csiba00
2016-09-30 09:22:17
|
5835
|
A vicces az egészben, hogy én pont Zöld Bikától vettem kipróbálásra azt a brikettet, amire írtam, hogy morzsolható volt és már szinte a saját súlya alatt eltörött. A csomagolás lebontása után lényegében soha nem maradt egyben a rúd, annyira könnyen törött. És azt brikettként árulta :) |
|
Előzmény:
 |
Energetikus
2016-09-29 20:28:49
|
5833
|
Amennyiben olyan könnyen el tudod morzsolni, akkor te nem brikettet próbáltál ki, hanem valami gyenge présélvényt. A brikett térfogatsűrűsége nagyjából a vízével azonos. 1,0 dm3 = 1,0 kg (+/- 10%) Tedd meg a kedvemért, hogy megméred és informálsz bennünket! Lehetséges az is, hogy magas a nedvességtartalma.
A nagy átmérő miatt a te kályhádba nem ideális méretű, de ezt korábban nem jelezted.
Ha megadod a címedet, küldök neked egy 10 kilós csomagot. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|