Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
severian Creative Commons License 2016-09-21 10:59:50 4961

A legdrágább polárral is ilyen lesz: csak egy szögtartományban képes működni, a nagylátó szöge pedig ennél szélesebb, tehát elkerülhetetlenül fellép a jelenség...

Ezt úgy tudod kivédeni, ha ugyan ezt meglövöd nagyobb gyutávon mondjuk 4-5 képből, és összefűzöd. Macera, de jó lesz, plusz a felbontásod is nagyobb lesz.

Előzmény:
vplaca Creative Commons License 2016-08-28 11:49:50 4957

Ezt a részletet képmetszővel vágtam ki, csak azért készült a kép, hogy szemléltessem a nem tetsző dolgot. Egy 28 2.8 IS obival készült és egy Hama polárral.

Az a bajom, hogy az ég középen egy foltban sötét, a szélek fele pedig világosodik. Ez az olcsó polár miatt lehet? Vajon egy komolyabb szűrővel nem lenne ez a jelenség?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!