|
|
|
|
 |
csiba00
2016-09-19 09:14:37
|
5826
|
Azért még nem nagyon hallottam olyanról, hogy ha begyújtásnál kitárja valaki a hamuzó ajtót pl teljesen, akkor nem tud begyújtani a huzat miatt. Ettől függetlenül biztos lehet ilyen. Inkább olyanról szoktam hallani, hogy ha nincs megfelelő huzat még a hideg kéményben, akkor visszafüstölhet. Ezért is volt furcsa amit írtál. (Nekem tuti, hogy nagy a kéményem a kazánhoz, de ilyen problémám még soha nem volt.) |
|
A hozzászólás:
 |
Zöld Bika
2016-09-19 08:18:16
|
5823
|
Pontosan ezért nem mindegy, hogy miben hogyan tüzelsz. A kis levegős égésnek nálam nem a kazán teremtette meg a lehetőségét. Másrészt, mióta pufferem van, azóta gyakori kis adagokkal és intenzív égetéssel tüzelek. A parázslás a végén csekély jelentősséggel bír a fűtés fősodrához képest.
Ha megnézed kicsit jobban, amit leírtam a huzat kapcsán Csiba, akkor ugyanarról beszélünk. Csak annyival hívtam fel többre a figyelmet, hogy nehézkes lesz a begyújtás, ha túl nagy huzattal kezded. Nem nehéz belátni: éghető anyag, oxigén és égéhez szükséges hőmérséklet. A túl nagy huzat az utóbbin keresztül van káros hatással a tüzelésre. |
|
Előzmény:
 |
csiba00
2016-09-16 19:26:21
|
5821
|
Szerintem ilyen szempontból mindegy, hogy miben és milyen korú berendezésben tüzelsz. Az égés alapelvei itt is és ott is azonosak.
Bár mintha úgy rémlene - de ebben nem vagyok biztos -, hogy Bika is elmondta nekem, hogyan fűt ő brikettel, próbáljam meg úgy. Kipróbáltam, ez volt ez a kevés levegős. Ezzel azt értem el, hogy izzadt a kazánom belseje. Kátrányosodott még a kéményem is. Pedig ha jól emlékszem, akkor ugyan olyan típusú kazánunk van, csak a mérete más. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|