|
|
|
|
 |
Zöld Bika
2016-09-19 08:21:10
|
5824
|
Nyilván általánosságban beszélek. Vagy azt várod, hogy minden létező tüzelőberendezés-típusra kitérjek? Miért is kellene Csiba? Az alapelvek ugyanazok, ugyanazon dolgok egyensúlyára kell figyelni a hatékony égéshez. A hogyant pedig mindenki maga kell megkeresse berendezése leírásában. |
|
 |
Tájoló
2016-09-16 18:20:54
|
5819
|
Az én kérdésemre adott válaszra reagált. Kérlek olvass vissza, egy valószínűleg több, mint 100 éves vaskályháról van szó. Egyik hozzászólásomban egy linket is megadtam egy talán azonos típusú kályháról.
Itt a huzatszabályozás kimerül a hamuzó és tűztér ajtajának résnyire nyitásán. :-)
Hasznos tippet bárkitől szívesen fogadok. |
|
A hozzászólás:
 |
csiba00
2016-09-16 15:27:45
|
5816
|
Azért amit a huzat szabályozásáról írsz egy kicsit általános, nem gondolod? Messze nem mindegy, hogy az égés melyik fázisában hol és mennyi levegőt adagolsz (primer, szekunder, tercier.... aztán még ki tudja, hogy a mai kazánokban még milyen lehetőségek vannak, de azért az t általánosságban el lehet mondani, hogy primer és szekunder levegő adagolására szinte mindegyik készülék alkalmas.)
Véleményem szerint az egyik legfontosabb, hogy a kazán, kályha üzemi hőmérsékletét a lehető leghamarabb elérje az ember. |
|
Előzmény:
 |
Zöld Bika
2016-09-16 08:28:49
|
5812
|
Tökéletes tanácsok.
Annyival egészíteném ki: a jó huzatszabályozás mindig az égés aktuális fázisától függ. Az elején, begyújtásnál kevesebb, amikor beindul a lángolás akkor a legmagasabb, majd ahogy megy át az égés az izzási fázisba ismét kicsi a levegőigény. Akkor jó az égés, ha a füst nem reked bent, torlódik fel az égéstérben, hanem láthatóan távozik és a kéményből minél világosabb, lehetőleg fehér füst távozik. Ha ideális a kályha beállítása és a kémény magassága, akkor kicsivel a kémény teteje felett jelenik meg a fehér füst amikor már üzemmeleg a kémény is. Ez a jele annak, hogy a hőmérsékletek megfelelőek, a levegőadagolás optimális, tiszta és hatékony az égés. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|