|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
képfaragó
2016-09-10 13:06:59
|
102103
|
,,Mi állhat a dolog hátterében ?"
Színkezelés. Nem egyszerű tudni kell mit állítasz a gépeden, Hogyan állítod be a RAW feldolgozó programban a színkezelést, képfeldolgozáskor hogyan konvertálod a színeket, a képnézegető programodban a színkezelés hogyan van beállítva. És tudni kell mikor mit, miért állítasz. Vicces javaslatok is elhangzottak itt, mint például állítsd át a másikra, hátha jobb lesz.
Felesleges lenne másik gépet, vagy optikát venni, mert nem ez a hiba oka. |
|
Előzmény:
 |
Dani45!
2016-09-01 19:09:51
|
102084
|
Gondolkoztam rajta, de komolyabbra fordítva a szót, mi állhat a dolog hátterében ? Előtte volt egy Nikon D90-esem, és a színvilága (raw) verte az 5300-asét. Tudom, hogy nem feltétlenül jobbak is az új gépek, de azért kíváncsi lennék, hogy az 5300-as színei miért ilyenek... Halványak, és nem sok közük van a valósághoz... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|