Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
képfaragó Creative Commons License 2016-09-10 13:06:59 102103

,,Mi állhat a dolog hátterében ?"

Színkezelés. Nem egyszerű tudni kell mit állítasz a gépeden, Hogyan állítod be a RAW feldolgozó programban a színkezelést, képfeldolgozáskor hogyan konvertálod a színeket, a képnézegető programodban a  színkezelés hogyan van beállítva. És tudni kell mikor mit, miért állítasz. Vicces javaslatok is elhangzottak itt, mint például állítsd át a másikra, hátha jobb lesz.

Felesleges lenne másik gépet, vagy optikát venni, mert nem ez a hiba oka.

Előzmény:
Dani45! Creative Commons License 2016-09-01 19:09:51 102084

Gondolkoztam rajta, de komolyabbra fordítva a szót, mi állhat a dolog hátterében ? Előtte volt egy Nikon D90-esem, és a színvilága (raw) verte az 5300-asét. Tudom, hogy nem feltétlenül jobbak is az új gépek, de azért kíváncsi lennék, hogy az 5300-as színei miért ilyenek... Halványak, és nem sok közük van a valósághoz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!