|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
rönofan02
2016-09-02 09:17:35
|
102088
|
Szia,
Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.
Barátsággal
Tóni |
|
Előzmény:
 |
oofalu
2016-09-02 08:08:55
|
102087
|
Sziasztok!
Szeretnék egy nagylátó obit venni cropos vázra (Canon 70D) minél jobb fényerővel, és minél kevesebb hordótorzítással. Nem csak tájképre, beltérben rossz fényviszonyok között is használnám. Jelenleg három obi között vacillálok:
- Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
- Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM (Canon)
- Tokina 11-16mm/2.8 Pro DX V (Canon)
Nekem egy fix is megfelelne, de ilyet nem találtam a piacon.
Mik a tapasztalataitok? Ti melyiket ajánlanátok? Az is érdekelne, hogy melyiknek halkabb, gyorsabb, pontosabb a fókusza.
Köszönöm a válaszokat :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|