Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
rönofan02 Creative Commons License 2016-09-02 09:17:35 102088

Szia,

Én a Canon 10-18mm STM-jét használom a 70D-mre, maximális elégedettséggel. Tény, hogy a fényereje nem a legnagyobb (de erről már többször, több helyen szó volt...), viszont piszok gyors, szinte hangtalan és csodásan rajzol. Szerintem!!! Mindig, mindennél van jobb, bizonyára ennél is, de ár/értékben, átlagos (hobby) felhasználásra nekem a legjobb.

Barátsággal

Tóni

Előzmény:
oofalu Creative Commons License 2016-09-02 08:08:55 102087

Sziasztok!

 

Szeretnék egy nagylátó obit venni cropos vázra (Canon 70D) minél jobb fényerővel, és minél kevesebb hordótorzítással. Nem csak tájképre, beltérben rossz fényviszonyok között is használnám. Jelenleg három obi között vacillálok: 

  • Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
  • Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 DC HSM (Canon)
  • Tokina 11-16mm/2.8 Pro DX V (Canon)

Nekem egy fix is megfelelne, de ilyet nem találtam a piacon.

Mik a tapasztalataitok? Ti melyiket ajánlanátok? Az is érdekelne, hogy melyiknek halkabb, gyorsabb, pontosabb a fókusza. 

 

Köszönöm a válaszokat :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!