1. A válasz gomb használata néha nem jár hátrányokkal. Sőt nagy általánosságban rá lehet jönni a továbbiak folyamán arra, hogy egyáltalán kinek a hozzászólására válaszoltál, így áttekinthetőbb lesz a fórum.
2. Mindenféle kinyilatkoztatásaiddal szemben még mindig nem láttam semmiféle bizonyítékot arra, hogy állításaid valósak lennének.
3. A mi házunk első fele az 1800-as évek második felében épült, amikor is a tartós árvíz miatt egyszerűen összedőltek a vályogházak és újakat kellett építeni. Ez vert fal. A második részt a fene sem tudja mikor építették azokból a vályogtéglákból, de még Örzse ángyom nagyszülei toldották hozzá. Ángyom már több mint hetven éves. A harmadik rész már beton alapra épült, de ez nem ér, mert ez már nem csak vályogot, hanem égetett téglát is kapott - és vízszigetelést is. De lényegében ekkor lett felújítva a tetőszerkezet is, java részben csak az épület hozzátoldása miatt. Ekkor írtak 1962-t. Még áll. Kisebb-nagyobb beázások előfordultak, legfőképpen a mesteremberek (bádogosok, kőmérgesek, gázszerelők) áldásos és precíz munkájának köszönhetően - az esetek kilencven százalékában a kémények körül. Három gerendát kellene cserélnem, mert... De ez hosszú történet, ráadásul nevelőszülős...
Tapasztani tapasztották, cserélték a sérült cserepeket, a tetőléceket. Ez így volt és még ma is így van, csak én már vakolom. Évi egy-két meszelés a tapasztás(vakolás) után és kész a karbantartás, azaz az új ház felépítése és a tetőcsere.
A gondok ennél a háznál is a korszerűsítések során kezdődtek - amit nem én követtem el. Beton itt, beton ott, nem kell szigetelni, mert jó szárazak a falak. Azok is voltak. Most meg szopóág van ezek miatt, egy munkából csináltak harmincat a jómunkásemberek, de ez lényegtelen is.
A lényeg az az, hogy miért is nem kellett lecserélnem még az egész tetőszerkezetet, miért is nem kellett még teljesen újrafalaznom a házat? Valami rosszul csinálok, vagy mi? |