|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Táblaíróság
2016-08-23 17:03:25
|
273
|
Volt jó pár év, amikor vályogházra nem adtak építési kölcsönt.
De ma újra divatos építőanyag lett.
Amúgy tudunk 4000 éves vályogépületekről is a közel-keleten. |
|
Előzmény:
 |
joevagyok68
2016-08-23 11:45:06
|
252
|
Má megint a bazmeg !
Feszült vagy ?
Amúgy meg
Szerintem az a "jelző" , hogy "kádár kocka" , az nem az építmény anyagára vonatkozik !
Az lehet/lehetett bármi !
Hanem inkább az "elrendezésre"/formára !
"koca" - 8x8, 9x9, 10x10 - házak voltak, középen főfallal, utcafront felé 2 szoba.
Ehhez a "formához" + a hozzá tartozó tetőhöz (sátor), kellett a legkevesebb anyag/ volt az optimális anyagfelhasználás !
"A kockaházak építőanyaga általában tégla, vagy vályog, illetve találhatunk e kettő soronkénti váltogatásával épült példányokat is."
Amúgy meg az általam emlegetett vályog ház is "kinézetre" kádárkocka ! "kocka" , elől 2 szoba, sátortető stb. !
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|