Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Táblaíróság Creative Commons License 2016-08-23 17:03:25 273

Volt jó pár év, amikor vályogházra nem adtak építési kölcsönt.

De ma újra divatos építőanyag lett.

Amúgy tudunk 4000 éves vályogépületekről is a közel-keleten.

Előzmény:
joevagyok68 Creative Commons License 2016-08-23 11:45:06 252

Má megint a bazmeg !

Feszült vagy ?

 

Amúgy meg

Szerintem az a "jelző" , hogy "kádár kocka" , az nem az építmény anyagára vonatkozik !

Az lehet/lehetett bármi !

Hanem inkább az "elrendezésre"/formára !

"koca" - 8x8, 9x9, 10x10 - házak voltak, középen főfallal, utcafront felé 2 szoba.

Ehhez a "formához" + a hozzá tartozó tetőhöz (sátor), kellett a legkevesebb anyag/ volt az optimális anyagfelhasználás !

 

"A kockaházak építőanyaga általában tégla, vagy vályog, illetve találhatunk e kettő soronkénti váltogatásával épült példányokat is."

 

Amúgy meg az általam emlegetett vályog ház is "kinézetre" kádárkocka ! "kocka" , elől 2 szoba, sátortető stb. !

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!