>2, kint -10 fok van, 1 szobat fűtök 20 fokra, a többi 3 meg a fűtött szobától legyen mondjuk 5 fokos.
az nem mondjuk 5 fokos lesz, hanem a számítás pontosan kihozza hogy hány fokra fog beállni.
10x10x2,5m négyzet alaprajz négy 5x5 szobával, csak egy sarki szoba van 20fokra fűtve, kint -10 esetén:
a fűtött szoba 25m2 felületen fűti a két szomszéd szobát. a fal (külső és a válaszfal is) hővezetése K. a szomszéd szobák hőmérséklete Tsz, a negyedik szobáé Tn.
nem érek rá, ezért a födém-padlót kihagyom.
a fűtött melletti szoba
25m2 külső falon a veszteség: (Tsz-Tkinti)x25xK
12.5m2 falon negyedik szoba fele a veszteség: (Tsz-Tn)x12.5xK
12.5m2 dalon a fűtöttből a nyereség: (Tfutott-Tsz)x12.5xK
Ezek tartanak egyensúlyt, ebből: 4Tsz-Tn=2
a negyedik szobát a kültéd hűti, a másik kettő fűti azonos felületen. (Tn-Tkinti)x25xK=(Tsz-Tn)x25xK -> 2xTn=Tsz-10
A kettőből: a negyedik szobában -5,4 fok, a fűtött mellettiben -0,8 fok.
baromi hideg, mert a szobák között azonos szigeteléssel számoltam mint a külvilág felé. lehetne fejleszteni, meg számolni a plafon-aljzattal is. csak most nincs kedvem
|