Vegyük azt, hogy bölcsész vagyok...vagy annak hazudom magam, így "ismerjetek" annak..
Szóval miért is ?
"Akkor is ugyanannyi hőenergia lesz hogy abban az 1 szobában elviselhető hőmérsékletre fűts."
Fűtesz egy szobát 20 fokra.Annak 2 fala érintkezik a kinti -10 fokkal, másik 2 fala meg a fűtetlen 2(3) szoba ,mondjuk 5-10 fokos "levegőjével" (mert mint egy tanult baátunk megjegyezte, "a hő nem áll meg a kisszoba falánál" !), a fűtetlen 2(3) szoba falai meg érintkeznek a kinti -10 fokossal..
Csak kevesebb energia kell szummában, mintha mindenhol 20 fok lenne..
szerintem
vagyis lehet egy bölcsész szerint...
"Csak még tönkre is megy a ház 3/4 része."
Mitől menne tönkre ?
Jó,...ha mondjuk vízcső megy az egyik fűtetlen szoba falában ami átfagy(hat) nagy hidegekben, akkor igen..
DE ha nem , akkor mitől IS ?
Ha van rendes vízszigetelés ÉS nem vizesednek fel a falak ?
Nagyanyáméknál nem 1x disznótoroztunk régebben.
CSak a konyhát fűtötték napközben, egy sparhelttel, ahonnan kapott meleget a fürdő is, meg a szoba is egy picit, majd pedig este vittek át parazsat a hálójukba, hogy egy kicsit meleg(ebb) legyen.
ÉS volt még 2 szoba, amit sosem fűtöttek !
Mi az egyikben aludtunk olyankor
Este mi is kaptunk némi parazsat, meg pár szenet....meg vastag dunyhát..Ez egy téli szezonban 1 nap volt...
A 2 szoba azóta se volt fűtve soha, vagy 30 éve..
Még mindíg áll a ház...
szóval mitől is megy tönkre?
|