|
|
|
|
 |
képfaragó
2016-08-18 22:48:44
|
28792
|
Ha már az állvány (meg a lomhaság) adott akkor nyugodtan be lehet állítani a vakukat manuálisan. |
|
A hozzászólás:
 |
Jahno
2016-08-17 20:56:14
|
28788
|
Meg rendezvényen, mikor 2 sarokban az állvány és nem árt néha távolról konfigni. Meg itt-ott. |
|
Előzmény:
 |
képfaragó
2016-08-17 18:32:17
|
28787
|
Nekem az a véleményem, hogy a TTL vakuzás csak riportnál kell, a gyorsan változó körülmények miatt. Riportnál pedig nem veszed le a vakut a gépről. A TTL vakurendszer kialakítása nagyon drága. Például, ha veszel három Sb800-t, akkor szerintem indokoltabb előbb vázat cserélned. A műtermi TTL vakurendszer kissé értelmetlen, mert a fények arányát úgyis be kell lőni, így a TTL gyorsasága és kényelme elvész, marad a pénzkidobás. Szóval én nem javaslom a TTL rendszert. Ha megbékélsz a manuális vakuzással, akkor vehetsz két Yongnuo 560III-t és egy pár Yongnuo RF-603NII adó-vevőt. Cakk-pakk kijöhet 60.000 ből. Kényelmesen dolgozhatsz, a gépen csak egy picurka rádióadó, ezekbe a vakukba pedig be van építve a rádióvevő. Ha pedig harmadik vaku kell, vehetsz még egy yongnuo-t, vagy valami mást, ami a yonnuók fényére elvillan, például nikon SB80DX. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|