Keresés

Részletes keresés

képfaragó Creative Commons License 2016-08-18 22:48:44 28792

Ha már az állvány (meg a lomhaság) adott akkor nyugodtan be lehet állítani a vakukat manuálisan.

A hozzászólás:
Jahno Creative Commons License 2016-08-17 20:56:14 28788

Meg rendezvényen, mikor 2 sarokban az állvány és nem árt néha távolról konfigni. Meg itt-ott.

Előzmény:
képfaragó Creative Commons License 2016-08-17 18:32:17 28787

Nekem az a véleményem, hogy a TTL vakuzás csak riportnál kell, a gyorsan változó körülmények miatt. Riportnál pedig nem veszed le a vakut a gépről. A TTL vakurendszer kialakítása nagyon drága. Például, ha veszel három Sb800-t, akkor szerintem indokoltabb előbb vázat cserélned. A műtermi TTL vakurendszer kissé értelmetlen, mert a fények arányát úgyis be kell lőni, így a TTL gyorsasága és kényelme elvész, marad a pénzkidobás. Szóval én nem javaslom a TTL rendszert. Ha megbékélsz a manuális vakuzással, akkor vehetsz két  Yongnuo 560III-t és egy pár Yongnuo RF-603NII adó-vevőt.  Cakk-pakk kijöhet 60.000 ből. Kényelmesen dolgozhatsz, a gépen csak egy picurka rádióadó, ezekbe a vakukba pedig be van építve a rádióvevő. Ha pedig harmadik vaku kell, vehetsz még egy yongnuo-t, vagy valami mást, ami a yonnuók fényére elvillan, például nikon SB80DX.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!