|
|
|
|
 |
lexhighand
2016-08-16 21:50:29
|
28779
|
A derítőfénnyel az a bajom, hogy a Holdon szerintem a fény-árnyék kontraszt a sokszorosa mint a Földön, hiszen nincsen légkör ami szórt fényt adna. Mondjuk olyan az árnyék megvilágítottsága mint a Földön éjszaka az árnyék. Ez stimmelhet is, hiszen gyakorlatilag ugyanaz a csillagfény világítja. Hanem a direkt napfény az legalább olyan erős mint a Földön nappal. Viszont az árnyék olyan mint éjjel. Képtelenség, hogy részlet legyen benne, márpedig van.
Mégiscsak valami derítővakut használhattak, mert a Holdról készült egyéb képeken, abszolúte nem lehet belátni az árnyékokba.
Na befejeztem, csak megpiszkált ez a dolog. |
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2016-08-16 21:19:06
|
28778
|
A "deritofeny" konnyen magyarazhato, a hold felszine nem fekete, onnan siman verodik bissza feny a direkt napfenyt nem kapo reszekre. Még az iranya, jellege is stimmel....
A por kerdes mar kemenyebb dio, de az nem vakus kerdes. :-) |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|