|
|
|
|
 |
Jahno
2016-07-14 16:20:21
|
28737
|
Az jó, hogy egy csak kb-ra hasonló szitucióban egy adott másik vaku típushibájával példálózunk :-) Értem én, hogy fő az elővigyázatosság, mert olcsóbb szoftboxban én sem használok beállítófényt, sem műanyag előtéttel (bár volt rá példa, le is olvadt ahogy illik) de szerintem kicsit túlaggódod. |
|
A hozzászólás:
 |
képfaragó
2016-07-14 16:17:42
|
28736
|
Különben a metznél ez típushiba volt, a használt metzeknél (54) a reflektor közepén sokszor láthatsz egy folt szerű, sötétebb kevésbé átlátszó részt. No az a hőterheléstől van. Megpörkölődött a műanyag. |
|
Előzmény:
 |
képfaragó
2016-07-14 16:11:37
|
28734
|
Nem a kupak olvadt meg, hanem a metz saját beépített műanyag diffúzora. Gondolom idővel a metz (54) is lépett valamit, mert például a nikonnál ilyen sohasem fordult elő. Azóta vigyázok, hogy a nagylátó állásban ne nyomjam mint állat. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|