Keresés

Részletes keresés

zorko Creative Commons License 2016-07-14 20:56:31 28738

Na ez az a típusú megoldás, amit nem ajánlana semmilyen villamos és hőtanban jártas szakember....

Az a gond, hogy nem csak a beállítófény termel annyi hőt, ami miatt nélkülözhetetlen a hűtés (legalább a természetes szellőzés formájában), hanem maga a villanás is, csak ez utóbbi nem olyan nyilvánvaló. És persze az is igaz, hogy ebben az esetben az időegységre jutó villanások száma az érdekes. Tehát nyilván, ha egyet villantasz, hideg indulással, akkor tök mindegy, be is csomagolhatod a cuccost, az adott hőmennyiség csak melegít rajta egy keveset, de nem főzi meg. Ha viszont a villanások között nincs ideje ezt a kis hőmennyiséget leadni, akkor kummulálódik a hő, és fokozatosan egyre melegebb lesz, s bizony meg is főzheti magát...

 

A "vázon rekeszállítás" nekem kicsit furcsának tűnik ebben a formában - de nem ismerem a Canon-t... :)

(Már most csak azért furcsállom, mert amikor fent van a vázon az obi, nyilvánvalóan tök mindegy milyen rekeszt állítasz, mindig nyitott állapotban van a rekesz. (Különben sötétülne a keresőkép is.) Ettől még persze lehet, hogy a váz állítja az obin a rekeszt, csak ez a beállítás nem jut érvényre egészen addig, amíg nem következik az exponálás. Aztán amikor exponál a váz, akkor valamilyen módon beugrasztja a rekeszt. Na most a light blaster esetében két dolgot kellene megnézni, az egyik, hogy ha leveszed az obit a vázról, akkor mi lesz a rekesszel (ennek mondjuk nincs köze a light blasterhez, csak Canon-függő esemény :), a másik meg az, hogy ha ezek után feltekered az obit a light blasterre, akkor mi történik a rekesszel.

 

Mondjuk ez nem nagy kunszt, nézd meg, aztán írd meg... a továbblépéshez. :)

 

Az elemlámpát, és azzal átvilágított diát ki tudtad már élesen vetíteni?

képfaragó Creative Commons License 2016-07-14 15:55:11 28729

Nincs kitalálva semmi, ezt az alkalmazást sem az objektívgyártó sem a vakugyártó nem támogatja.

A hozzászólás:
nagytomsky Creative Commons License 2016-07-14 15:18:47 28727

Meg fogom próbálni ezt a "vázon rekesz állítás, gépről leveszem és úgy villantok" megoldást.

Én most szembesültem először ezzel a problémával - Canonosként. :)

 

Nem gondolnám, hogy a vaku kinyírná az obit - ha nincs rajta beállítófény. Ott elhanyagolható hőkeletkezéssel számolhatunk. Pláne, hogy ez a cucc direkt erre van kitalálva.

 

Pont tegnap találtam egy újdonságot a Light blaster facebook oldalán. Pont erről beszélgettünk, úgyhogy gondoltam, megosztom veletek:

Tehát ők is szembesültek a "kiáramló fény" problémájával. :)
Nem tudom, milyen anyagból lehet, de feltehetően nem árt az objektívnek se és a vakunak se.

 

Igen, gondoltam, hogy a falon lévő szögesdrót, és a rajtam átmenő más élességi síkra fog esni, de ez ebben a pillanatban nem volt zavaró. Sőt; ez csak nagyon speckó esetekben lehet az. Nem vagyok még elégedett, majd csak akkor leszek, ha tűélesen le tudom fényképezni a falra vetített képet. (Ám csak Canon objektívjeim vannak.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!