|
|
|
|
 |
zorko
2016-07-13 21:56:08
|
28721
|
Canonban nem vagyok otthon, de az az ötvenes eléggé manuálisnak látszik a kép alapján....
Viszont mi van a rekesszel? Hogy megy ez a Canonnál, ha nem rendes vázon van az obi? |
|
A hozzászólás:
 |
Jahno
2016-07-12 22:29:29
|
28717
|
"Az objektíven hiába tekerésztem az élességállító gyűrűt, semmi reakciót nem mutatott."
Mert nem manuális. Diavetítő analóg, orosz cucc, obiban slendriánul magyarázva sokfelé a rekeszt/fókuszt kis mikromotor vezérli a vázon keresztül, hiába a gyűrű az nem tengelyt hajt, mint 30 éve. |
|
Előzmény:
 |
nagytomsky
2016-07-12 17:44:28
|
28712
|
A mai teszt eredménye:
Kb másfél méterre helyeztem el a fehér faltól a fényképezőt, 24-105-ös optikával, 30-ra állítva.
Iso 320, 1/125, f5,6
A f.gép mellé tettem a vakut, TTL-1 fé-vel villantva, rajta egy fix 50-es objektív (stm, f 1.8).
Amint látjátok, én pedig a falnak dőltem, hogy rajtam is átmenjenek a vonalak.
A végeredmény majdnem jó; a szögesdrót vonalak életlenek. Ezzel nem tudok mit tenni.
Vettem egy ledes elemlámpát, amivel teszteltem a dia láthatóságát. Az objektíven hiába tekerésztem az élességállító gyűrűt, semmi reakciót nem mutatott. Ellenben a távolság növelése némiképp jobbá tette a képet. Mondjuk jó két méter a minimum, ahonnan már ki lehet venni, milyen ábrát is akarok vetíteni. Mondjuk úgy öt-hat méter pedig már sok neki.
Igazából nem értem, miért nem reagál az objektív tekerészésére az élesség. A diavetítőnél ez használ.
 
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|