Keresés

Részletes keresés

nagytomsky Creative Commons License 2016-07-13 08:59:27 28718

Nyilvánvalóan Canonhoz való a cucc, ha már a Canon EF 17-40, és a Canon stm 50 f1.8 rámegy. :)

...és ezek mind FF objektívek is.

Ezeken az obikon van manuál fókusz lehetőség, amikor nem a motor állít élességet, hanem én. De nem történik semmi. Csak a távolság növelése/csökkentésekor veszem észre, hogy homályosodna/élesedne. Jó ötlet lehetne az objektív közelebb-távolabb tevése a diától, de hát ezt meg nem lehet...hacsak nem közgyűrűvel?! :)

A hozzászólás:
zorko Creative Commons License 2016-07-12 22:05:44 28716

Nademost, akkor választanod kellett, hogy Nikonhoz vagy Canonhoz vagy másvalamihez?

Ha nem, akkor az gáz, hiszen más élességtartomány adódik más bázistávolságú rendszerek esetén.

Ha normálisan mondjuk Nikonhoz valót vettél és ráteszel egy Nikon obit, akkor ugyanúgy kellene tudnod állítani az élességet, mintha fényképeznél.... (Vagy rosszul tervezték. Ez esetben, közgyűrűvel, előtétlencsével lehet esetleg javítani a helyzeten...)

 

menet a végén, arra rátekerem az objektívet

Milyen menet van a végén...??

Előzmény:
nagytomsky Creative Commons License 2016-07-12 21:00:42 28714

Azt hogy? :)

Van egy menet a végén, arra rátekerem az objektívet és ennyi. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!