Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016-07-12 22:29:29 28717

"Az objektíven hiába tekerésztem az élességállító gyűrűt, semmi reakciót nem mutatott."

 

Mert nem manuális. Diavetítő analóg, orosz cucc, obiban slendriánul magyarázva sokfelé a rekeszt/fókuszt kis mikromotor vezérli a vázon keresztül, hiába a gyűrű az nem tengelyt hajt, mint 30 éve.

A hozzászólás:
nagytomsky Creative Commons License 2016-07-12 17:44:28 28712

A mai teszt eredménye:

Kb másfél méterre helyeztem el a fehér faltól a fényképezőt, 24-105-ös optikával, 30-ra állítva.

Iso 320, 1/125, f5,6

 

A f.gép mellé tettem a vakut, TTL-1 fé-vel villantva, rajta egy fix 50-es objektív (stm, f 1.8).

 

Amint látjátok, én pedig a falnak dőltem, hogy rajtam is átmenjenek a vonalak.

 

A végeredmény majdnem jó; a szögesdrót vonalak életlenek. Ezzel nem tudok mit tenni.

Vettem egy ledes elemlámpát, amivel teszteltem a dia láthatóságát. Az objektíven hiába tekerésztem az élességállító gyűrűt, semmi reakciót nem mutatott. Ellenben a távolság növelése némiképp jobbá tette a képet. Mondjuk jó két méter a minimum, ahonnan már ki lehet venni, milyen ábrát is akarok vetíteni. Mondjuk úgy öt-hat méter pedig már sok neki.

Igazából nem értem, miért nem reagál az objektív tekerészésére az élesség. A diavetítőnél ez használ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!