|
|
|
|
 |
Jahno
2016-07-12 13:29:42
|
28708
|
Még mindig fényerő kérdése. Amit lent írta, hátteret közelről nagy erővel világítsd, magadat meg akkor alig és szintén közelről. Állandó fénynél amúgy látszódik a minta rendesen, szabad szemmel? |
|
A hozzászólás:
 |
nagytomsky
2016-07-12 13:25:27
|
28707
|
A terv az volt, hogy a háttér előtt ülök kb 2 méterrel, a méhsejtes vaku kis értékkel világít meg csak engem. Ezért is 90 fokkal... nehogy a háttérre is essen belőle. Kéne, hogy látszódjon az ábra, nem?
A beállítások a "stúdióban szokásos használt értékek"ről indultak. Aztán, ahogy nézed tovább a képeket láthatod, hogy mentem fentebb az iso-val, és mentem lentebb az f értékével. Pont, ahogy ajánlottad!
A szinkron azóta jó! :)
Nagyon örülök a sok segítő hozzászólásnak; kezd a fejemben összeállni a kép! |
|
Előzmény:
 |
gravir007
2016-07-12 08:49:34
|
28705
|
A beállításokat sem értem.... f11, fekete fényelnyelő háttér.
Ilyen beállításokkal valami bődületes fényerő kéne, hogy látszon valami...
Ahogy már más is írta, a vetítő vaku max fényerő, először lődd be arra az értékeket, ha f11-en ennyire látszik, akkor szerintem jó lesz az f2.8-4-nek, 1/60 meg iso 4-800-nak is, pláne fekete háttéren.
Ráadásul ha csak az villan akkor azért főlé is kell állítani, mert úgyis lesz szórt fény.
A szinkront meg meg kell oldani, ilyen kis fényerővel meg irányított fényekkel nem biztos, hogy sima optikai szinkronnal jó lesz.
Kell egy rádió vagy kábel.
A beállítást se nagyon értem.... a fényképezőhöz képest 90 fokban világítod meg magad és csodálkozol, hogy nem látszik az ábra...
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|