|
|
|
|
 |
Jahno
2016-07-12 08:48:12
|
28704
|
Most akkor csak beállítófénynek kellett volna? Arra ott a sima vaku, zseblámpa, akármi.
Ha meg háttér, akkor ezzel a varázscuccal világítsd ki a hátteret, modell legyen előtte legalább 2 méterrel és a modell közelről világítsd meg gyenge fényerővel, max. fél méterről, vagy az arcába is tolhatod. Akkor a főfényed nem fogja elnyomni a háttérvilágítást. |
|
A hozzászólás:
 |
nagytomsky
2016-07-11 23:14:38
|
28694
|
A hőterheléssel csak akkor volt baj, mikor rátettem a stúdióvakura, beállítófénnyel. Én, kis botor abban bíztam, hogy ennek segítségével tudom majd fókuszálni a fényt; élesíteni a képet, jobban megtervezni a képet. De nem... :) Ehelyett a kis pöckök, amibe beleakasztottam az alumínium vázat - kezdtek megnyúlni. Ekkor gyorsan lekapcsoltam. Nem lett semmi nagy baj, még azonmód forró állapotban ezt a pár mm-es nyúlást helyre nyomkodtam. Viszont tanuláság: nem lehet beállítófénnyel dolgozni ezzel a kis aranyossal.
|
|
Előzmény:
 |
zorko
2016-07-11 23:06:27
|
28691
|
Természetesen nem a fény irányával van a baj, hanem a hőterheléssel.... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|