Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2016-07-12 08:48:12 28704

Most akkor csak beállítófénynek kellett volna? Arra ott  a sima vaku, zseblámpa, akármi.

 

Ha meg háttér, akkor ezzel a varázscuccal világítsd ki a hátteret, modell legyen  előtte legalább 2 méterrel és a modell közelről világítsd meg gyenge fényerővel, max. fél méterről,  vagy az arcába is tolhatod. Akkor a főfényed nem  fogja elnyomni a háttérvilágítást.

A hozzászólás:
nagytomsky Creative Commons License 2016-07-11 23:14:38 28694

A hőterheléssel csak akkor volt baj, mikor rátettem a stúdióvakura, beállítófénnyel. Én, kis botor abban bíztam, hogy ennek segítségével tudom majd fókuszálni a fényt; élesíteni a képet, jobban megtervezni a képet. De nem... :) Ehelyett a kis pöckök, amibe beleakasztottam az alumínium vázat - kezdtek megnyúlni. Ekkor gyorsan lekapcsoltam. Nem lett semmi nagy baj, még azonmód forró állapotban ezt a pár mm-es nyúlást helyre nyomkodtam. Viszont tanuláság: nem lehet beállítófénnyel dolgozni ezzel a kis aranyossal.

 

Előzmény:
zorko Creative Commons License 2016-07-11 23:06:27 28691

Természetesen nem a fény irányával van a baj, hanem a hőterheléssel....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!