|
|
|
|
 |
Jahno
2016-07-12 08:50:44
|
28706
|
Persze azt értem, de beállítófény nélkül simán használhatná. Csak nekem úgy jött le, hogy jajj ez nem erre való és majd elromlik. |
|
 |
nagytomsky
2016-07-11 23:14:38
|
28694
|
A hőterheléssel csak akkor volt baj, mikor rátettem a stúdióvakura, beállítófénnyel. Én, kis botor abban bíztam, hogy ennek segítségével tudom majd fókuszálni a fényt; élesíteni a képet, jobban megtervezni a képet. De nem... :) Ehelyett a kis pöckök, amibe beleakasztottam az alumínium vázat - kezdtek megnyúlni. Ekkor gyorsan lekapcsoltam. Nem lett semmi nagy baj, még azonmód forró állapotban ezt a pár mm-es nyúlást helyre nyomkodtam. Viszont tanuláság: nem lehet beállítófénnyel dolgozni ezzel a kis aranyossal.
|
|
A hozzászólás:
 |
zorko
2016-07-11 23:06:27
|
28691
|
Természetesen nem a fény irányával van a baj, hanem a hőterheléssel.... |
|
Előzmény:
 |
Jahno
2016-07-11 22:33:07
|
28690
|
"a felvételi lencsék nem vetítőoptikák, tilos velük vetíteni, számos ragasztott tagot tartalmaznak."
Ez a cucc mondjuk direkt erre van kitalálva és azért az optika nem olyan nagyon érzékeny, hogy ha fordítva megy át rajt a fény, akkor jajjmegdöglik. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|