Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
képfaragó Creative Commons License 2016-07-02 16:58:11 16474

Bocsánat ez így nem igaz, az adott fénynél is csak akkor kell korrekció, ha külső fénymérőt használunk.

Előzmény:
képfaragó Creative Commons License 2016-07-02 16:24:40 16473

Ha nem vakuzásról volna szó, akkor az adott fénynél makrókorrekcióval kellene számolni. 1:2 leképezésnél, amire a 2.8/105 AI-S optika képes, egy rekesz a korrekció értéke. Ha TTL vakuzol, akkor ez nem számít, de kérdés az adott fény és a vakufény aránya. Ha az adott fény számottevő, expókorrekció kell.

makró expozíció korrekciót minden régi, elektromos csatlakozással nem rendelkező makróobjektívnél alkalmazni kell. 1:2 -nél egy rekesz, 1:1 -nél két rekesz a korrekció.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!