|
|
|
|
 |
Neeskens
2016-06-28 00:26:20
|
5772
|
"A franciáknak rutinos kész csapata van, klasszis játékosokkal, őket aligha lehet megelőzni a csoportban,"
Ez szerintem elég elhamarkodott kijelentés. Nem kell messzire menni, itt ez az EB ahol az esélytelen csapatok már megmutatták, hogy simán meg lehet előzni az esélyest. Tehát egyáltalán nem vagyunk esélytelenek még a franciák ellen sem. Nekik sem megy olyan tökéletesen ez a torna. Csak az kell még hozzá, hogy Blind minél jobban rakja össze az új generációból álló csapatot és ne hagyja ki a rutint sem (Robben, Sneijder,...). |
|
A hozzászólás:
 |
nj
2016-06-27 23:35:10
|
5769
|
A 2018-as VB-re még biztosan nem lesznek Sneijder-Robben-Van Persie szintű holland futballisták, de a generációváltás már elkezdődött.
Egy út van, egy sikerre éhes, szorgalmas, sokat dolgozó csapatot építeni, amit nehezen lehet megverni. Nagyjából úgy, ahogy Van Gaal épített a 2014-es VB-re csapatot. Természetesen, jobb lenne a hagyományos holland stílusban játszani, de arra jelenleg nincsenek megfelelő emberek. Ezt nem vette figyelembe Hiddink és a játékosok is túlságosan könnyen elhitték, hogy egy VB-bronzérmesnek nem okozhat gondot kvalifikálni a 24 csapatos EB-re. Nagy pofont kapott az Oranje (pláne, hogy a selejtezőcsoportból a törökök és a csehek is feledhető teljesítményt nyújtottak az EB-n), úgyhogy most van mire szerénynek lenni. Blind elkezdte az új csapat építését, a tavaszi barátságos meccseken már volt egy-két értékelhető eredmény (játék azért kevésbé), kérdés mennyit ér ez tétmeccsen.
A franciáknak rutinos kész csapata van, klasszis játékosokkal, őket aligha lehet megelőzni a csoportban, de az Ibra nélküli svédek és a bolgárok ellen azért van keresnivaló. És ha lesz sikerélmény, akkor az önbizalmat is adhat és akkor talán előbb-utóbb a játék is elkezd javulni. |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2016-06-27 09:56:52
|
5768
|
Pedig a portugálok lesznek a nevető harmadikok, ha meg kiesik Izland is. 3 döntetlennel, és egy 117. perces góllal ott vannak a legjobb 8 között. Valamit jól csinálnak.
Na, de lesz-e holland feltámadás? Ki fogja tudni hozni legközelebb a Sneijder-Robben-Van Persie szintet? Stamék, Kluiverték, de Boerék után is temetve volt a holland foci (és előttük is voltak nagy generációk), mégis meg tudtak újulni, nem is akárhogy, vb-ezüst és vb-bronz 4 év alatt. Most is kellene hasonló. Ibra visszavonulásával talán meglehet az első hely is, a franciák ellen kell küzdeni érte, nem lehetetlen. A franciák meg csak selejtezzenek, mint 4 éve a vb-ért. :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|