|
|
|
|
 |
havaho
2016-06-16 20:30:08
|
6021
|
Köszönöm az ötletet. Sajnos azt hiszem a szomszédban laknak, hozzánk csak portyázni járnak. :( A nyesttel kevesebb bajom van, pedig itt lakik a padláson, de mivel több is van a környéken nem érdemes lecsapdázni (úgyis jön helyette másik). Ha minden jól meg 10 nap múlva kelnek a kiskacsák. Remélem a patkányok nem tesznek kárt bennük. |
|
A hozzászólás:
 |
Kacsapacsa44
2016-06-16 19:58:50
|
6020
|
Nem akarom elkiabálni, mostanában nincsenek patkányok. A kutyáim jelezték az ásásukkal, hogy a föld alatt járatok vannak. Elég könnyű volt megtalálni a kijáratokat. A zselés irtót szoktam vásárolni, amiben kis zacskók vannak. Állítólag a száraz kaját nem szeretik annyira, mint a zseléset. A kijáratokba kettőt-hármat dugtam és gondosan letakartam a járatot, nehogy más állat hozzáférjen. Másnap ellenőriztem, és ha eltűntek a zacskók, akkor már az összes maradék zacskót bedugdostam a résbe. Addig folytattam, amíg meg nem maradtak a zacskók. Általában egy hétbe is beletelt. Volt olyan, hogy a zárt betonólba költöztek be a raklap alá. Amikor észrevettem őket, egyszerűen oda tettem be a mérget és rájuk zártam az ajtót. Öt ronda dögöt találtam elpusztulva, szörnyű élmény volt. Rengeteg mész hidrátot locsoltam ki aztán. Azóta nincs bent raklap, csak szalma. Remélem, segítettem valamit. Együttérzek, nagyon macerás az irtásuk. |
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|