Sziasztok!
Az alábbi problémára keresek megoldást, minden ötletet megköszönök.
Van két teljesen ugyanolyan mennyezeti lámpánk (KIKA). Mindkettő halogén izzós volt, amíg az egyikben meg nem adta magát a transzformátor, ezért úgy döntöttem, átszerelem ledesre.
„LLTMINI1A12W” tápegységet, G4 foglalatokat, és jó minőségű led izzókat vettem, átszereltem, és tökéletes lett, erősebb és szebb fénnyel, mint a halogénes eredeti.
Amikor a másik halogénes is tönkrement, ezt is átszereltem, ugyanazokkal az eszközökkel, mint a másikat.
A probléma a következő:
- mind a 4 izzó világít, de mindegyik nagyon gyengén, szinte sötét van a lámpa alatt
- lekapcsolás után még kb. 1 másodpercig világít a lámpa (a másik ezt nem csinálja).
Eddig amit próbáltam:
- glimm kapcsoló volt a falon, ezt kicseréltem hagyományosra
- a led tápegységet is kicseréltem egy újra, nem változott a helyzet
A jól működő és a halvány lámpa nem egy körön van, de ezen kívül minden feltétel ugyanaz. Lehet, hogy „gyengébb az áram”?
Mindkét lámpában párhuzamosan vannak kötve az izzók. A soros kapcsolás változtatna valamit a gyengébb lámpán?
Köszönöm a segítséget! |