Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni, vagy tanácsot adni? Kezdő cicások vagyunk, szeptember végén fogadtunk örökbe egy akkor 4 hónapos lány cicát, Sophie-t. Nyugodt, csendes, bújós cica lett belőle. Családi házban lakunk, de ő benti cica. Ha kivisszük, csak pórázon tesszük. Már az első naptól kezdve alomba végezte a dolgát, viszont ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Néha előfordul, hogy lepisilja a lányom ágyát, mivel ő gazdija, vele van egy szobában. Lehet-e az, hogy bosszúból teszi? Mivel az almot igyekszünk rendszeresen takarítani, olyan almot rakni neki, amit szeret, és Sophie-val is sokat foglalkozunk. Ezek az ágyra pisiléseket akkor szokta elkövetni, ha a lányom 1-2 napig nincs itthon, vagyis ő egyedül alszik. Pedig akkor is ugyanúgy cserélem neki az almot, figyelek rá, kiengedem, foglalkozunk vele és mégis... .( Volt olyan, hogy pont akkor tisztítottam ki az almot, amikor a lányom este későn hazajött, és mire bement a szobába, a cica már rápisilt a párnájára. :( Mit lehet tenni az ágyra pisilések ellen? Minden tanácsot előre is köszönünk! |