A jog hatálya eddig terjedt, nem tovább...
Innentől ez már inkább az erkölcs területe. Nem büntethető.
Ám ami jogilag nem szankcionálható, attól az még simán lehet etikátlan.
Ha teljesítette a vállalt kötelezettségeit, onnantól jár neki még egy esély.
Kérdés, tud-e vele élni.
Ha odafigyel a normákra és betartja a törvényeket is, nem lehet különösebb baja. Ha letudta a NAV büntetést és egy újabb váratlan ellenőrzés sem talál problémát, akkor fogok tudni reménykedni abban, hogy tanult ebből az egészből.
Ha nem, egyre nagyobb mértékű büntetést fog kapni. Ez az ő döntése!
Addig viszont marad a leendő gazdik minél szélesebb körű felvilágosítása azzal kapcsolatban, hogy mire figyeljenek oda fajtatiszta maine coon cica vásárlásakor. Mást egyelőre nem tehetünk.
Jól látom, hogy nem hiszel abban, hogy megérdemel még egy esélyt? |