|
|
|
|
 |
MortalWombat
2016-04-23 18:34:57
|
39577
|
A macskádnak mindig fix időben add a kaját, a többi időben ne is legyen előtte kaja.
A macska megszokja, hogy mikor van etetés, és a többi időben nem is fogja kérni (illetve de). |
|
 |
iiko46
2016-04-23 11:42:15
|
39574
|
Lehet őket a kert végébe, vagy más alkalmas helyre szoktatni, a lényeg, hogy ott találjanak ennivalót, rendszeres időben.
Nekem van egy kosztos cicám (van gazdija, ismerem is, és otthon is kap enni, de olyanok, mint a gyerekek, a szomszédban minden finomabb), ő ahhoz szokott, hogy 19 órakor viszek ki kaját (télen 18 órakor, rajtuk nem lehet az órát átállítani) és legtöbbször már ül a fenyő alatt és várja az etetést. A nap többi részében nagyon ritkán látom és nem jön kéregetni sem. |
|
A hozzászólás:
 |
ejk_
2016-04-23 09:26:52
|
39573
|
Sziasztok!
Néhány hsz-szel lejjebb (#39565) már a tanácsotokat kértem a család egyik cicájával kapcsolatban. Úgy tűnik az ivartalanítás sem oldja meg a problémát, ugyanis a motiváció nem a párzás, hanem az élelem. Valamelyik nap egyik kandúr még a házba is bemerészkedett, hogy a macska etetó tálkájából egyen. Lassan úgy áll a helyzet, hogy nem lehet az ajtókat sem nyitva tartani. Lehetne esetleg ezeket a hímeket némi élelemmel valahová máshová - pl. kert vége - szoktatni? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|