Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Rollei Creative Commons License 2016-04-19 19:39:38 15498

Még inkább egyetértek. :-)

 

Előzmény:
Noxin Creative Commons License 2016-04-19 18:59:38 15496

Oké, arra ott lenne a számold ki az érzékelőd átlóját és megkaptad az alapobjektived gyujtótávolságát...
Viszont félek hogy az x méretű érzékelő alapobija pont nem mond nekik semmit, mert nem értik az alapobi kifejezést sem.
Az emberek 85%-a APS-C méretű vázat használ és a maradék 15 a FF és a 4/3. Nekik nem érdekes hogy egy obi FF-en mire jó és mire nem.
De vannak a vázaikhoz objektivjeik fix vagy változó gyujtótávolsággal amihez tudják viszonyítani és közel azonos lesz a képkivágás a 75-300 zoom aljával mint a fix 80-assal.
Miért kell ebbe belekeverni a cropfaktort vagy bármit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!