|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
Töck Jenő
2016-04-11 16:32:33
|
102030
|
Egy probléma várható az ilyen nagy átfogású objektíveknél, torzítanak kegyetlenül. Ha van egyenes vonal a képen akkor nagyon (zavaróan) látszik. Ilyen pld. asztal széle, ajtó, viilanyoszlop ház sarka stb. |
|
Előzmény:
 |
KorfuBoy
2016-04-11 15:42:59
|
102028
|
Sziasztok!
Teljesen amatőr vagyok, most szeretném megvenni első tükörreflexes gépemet, amihez szívesen fogadom a kedves hozzáértők véleményét, illetve lenne egy obis kérdésem. A Nikon D3300-as vázat néztem ki és hozzá az alábbi objektívet:
Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 AF XR Di-II LD ASP (IF) Macro objektív
A kérdésem, hogy ez tudja a motoros autofókuszt, vagy csak manuálisan lehet élességet állítani? Ez a tartomány (18-200) elég egy kezdő fotósnak? Úgy értem, ezzel már lehet szép közeli és távoli képeket is lőni?
Segítségeteket előre is köszönöm!
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|