Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Töck Jenő Creative Commons License 2016-04-11 16:32:33 102030

Egy probléma várható az ilyen nagy átfogású objektíveknél, torzítanak kegyetlenül. Ha van egyenes vonal a képen akkor nagyon (zavaróan) látszik. Ilyen pld. asztal széle, ajtó, viilanyoszlop ház sarka stb.

Előzmény:
KorfuBoy Creative Commons License 2016-04-11 15:42:59 102028

Sziasztok!

 

Teljesen amatőr vagyok, most szeretném megvenni első tükörreflexes gépemet, amihez szívesen fogadom a kedves hozzáértők véleményét, illetve lenne egy obis kérdésem. A Nikon D3300-as vázat néztem ki és hozzá az alábbi objektívet:

 

Tamron Nikon 18-200/F3.5-6.3 AF XR Di-II LD ASP (IF) Macro objektív

 

A kérdésem, hogy ez tudja a motoros autofókuszt, vagy csak manuálisan lehet élességet állítani? Ez a tartomány (18-200) elég egy kezdő fotósnak? Úgy értem, ezzel már lehet szép közeli és távoli képeket is lőni?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!