|
|
|
|
 |
MortalWombat
2016-04-10 13:33:09
|
39567
|
Ivartalanítás megszüntetné a problémát?
Igen, megszünteti.
A költsége mondjuk több, mint a kandúroké - elvégre "komplikáltabb" a műtét - de nem jelentősen.
Amúgy érdemes lenne annak is utánanézni, hogy ivartalanítási akciók is szoktak lenni, amely keretében valamelyik egyesület vagy alapítvány átvállalja a költségek egy részét.
(Itt, a Hírös városban most van ilyen akció.)
|
|
 |
iiko46
2016-04-10 13:12:37
|
39566
|
Viharos gyorsasággal ivartalaníttatni a cicát! (már régen kellett volna) Utánas már nem is lesz annyira vonzó, meg elhárul a nem kívánt szaporulat veszélye.
Jó lenne, ha a kandúrok gazdái is ivartalaníttatnák a cicájukat, sok betegségtől, balesettől kímélnék meg őket. Tudom, hogy ez költői fölvetés, hiszen nem szólhatsz bele, de hátha akad 1-2 gazdi, aki hajlana a jó szóra, annyival is kevesebb lenne a gond. |
|
A hozzászólás:
 |
ejk_
2016-04-10 11:38:52
|
39565
|
Sziasztok!
A nagymamám másfél éves, nőstény macskáját folyamatosan bántják a környék kandúrjai. Előfordul, hogy 2-3 kandúr is tanyázik az udvaron és emiatt a cica nem mer kimenni, ideje nagyrészét benn tölti. Hogyan tudnánk a hímeket távol tartani? Ivartalanítás megszüntetné a problémát? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|