|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
kttomi
2016-04-01 08:39:24
|
15457
|
Azt találom érdekesnek hogy bizonyos objektíveknek, melyeket eleve olcsó darabnak szántak és évtizedeken át úgy is kezeltek ennyire felment az ára. Nyilván ez nem a minél tökéletesebb optikai leképezéssel van összefüggésben hanem az általuk kínált "egyedi képi hatással".
Szóval ha ma optikai hibákat szeretnénk vásárolni, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni... ...ha már a mondanivaló esetleg hiányzik a képből... ...vagy ne adj isten a csavarás, meg buké és hasonlók a főtéma...
Pl. egy Leitz Summicron M 35/2 régen is drága darab volt. Ma is az. Valószínűleg holnap is az lesz. Talán nem ok nélkül, nem a hype árazta be. Arra leszek kíváncsi hogy néhány évtized múlva mi lesz a ma felkapott "effektobikkal". Ár és népszerűség terén...
|
|
Előzmény:
 |
Rőth Sándor
2016-03-30 14:35:22
|
15451
|
Arra gondoltam, amikor egy regi (nem gyujtoi) objektivert tobbet kernek, mint a hasonlo parameteru korszeru optikaert, arra valo hivatkozassal, hogy annak milyen egyedi kepe van.
Termeszetesen barmiert lehet kerni barmennyit, csak ezek a magyarazatok santitanak neha. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|