Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
kttomi Creative Commons License 2016-04-01 08:39:24 15457

Azt találom érdekesnek hogy bizonyos objektíveknek, melyeket eleve olcsó darabnak szántak és évtizedeken át úgy is kezeltek ennyire felment az ára. Nyilván ez nem a minél tökéletesebb optikai leképezéssel van összefüggésben hanem az általuk kínált "egyedi képi hatással".

 

Szóval ha ma optikai hibákat szeretnénk vásárolni, mélyen a zsebünkbe kell nyúlni... ...ha már a mondanivaló esetleg hiányzik a képből... ...vagy ne adj isten a csavarás, meg buké és hasonlók a főtéma...

 

Pl. egy Leitz Summicron M 35/2 régen is drága darab volt. Ma is az. Valószínűleg holnap is az lesz. Talán nem ok nélkül, nem a hype árazta be. Arra leszek kíváncsi hogy néhány évtized múlva mi lesz a ma felkapott "effektobikkal". Ár és népszerűség terén...

 

Előzmény:
Rőth Sándor Creative Commons License 2016-03-30 14:35:22 15451

Arra gondoltam, amikor egy regi (nem gyujtoi) objektivert tobbet kernek, mint a hasonlo parameteru korszeru optikaert, arra valo hivatkozassal, hogy annak milyen egyedi kepe van.

Termeszetesen barmiert lehet kerni barmennyit, csak ezek a magyarazatok santitanak neha. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!