Keresés

Részletes keresés

epervirág_1022 Creative Commons License 2016-03-25 14:09:37 2980

Szia Ellenia!

 

Neked sem egyszerű az életed, mint látom, de azt hiszem, sosem lesz az. Sajnálom, hogy rosszak az értékek, plusz az IR nem egy könnyű dolog. Csak éppen hashimotoval fogyni nem könnyű, talán ha a pajzsmirigyérték normalizálódna, akkor lenne esély. De drukkolok, hogy sikerüljön. Ha viszont nem megy, akkor inkább jöjjön a gyógyszer, mert az még mindig jobb, mint amitt az IR okozhat. 

A mi családunkban sem ismeretlen dolog, már enegem is küldeni akartak, mert ugye a jó cukorszint nem jelenti azt, hogy e téren nincs baj. Nálunk a rokonság 90%-a cukorbeteg....

 

Nos, a többi: neurológusom tanulmányi szabin, az új orvos rám se bagózott, vizsgálatot nem csinált speciálisat, csak azt, amit minden neurológus. Tehát hogy i miatt zsibbadok, rejtély. Orvosom talán végre visszajön, jövő héten kell felhívnom időpont egyeztetés miatt, akkormegbeszélem vele, mikor mehetek. De most ez nem is annyira problémás. Sajos múlt heti kontrolon kiderült, hogy nem éppen jól állok a betegséggel, nagyon aktív és hozzá diagnosztizálták az RA-t is (épp a kezeim miatt, plusz mert hozzá jöttek egyéb fájóízületek is, néha már járni sem tudok rendesen). Most a szokásos köröket teszem: góckutatás minden téren, fogászattól, gégészettől kezdve, hasi UH-n át mindenhová (8 féle beutalóm van 1 hónapra....). Ha e téren minden Ok, akkor biológiai terápiára raknának be. Lassan úgy vagyok vele, hogy talán jobb volna.

A leleteimmel amúgy úgy vagyok, mint Te, cipelni is nehéz, de átnézni már nem vállalkozik rá senki. a múltkor lazán ott kellett hagynom és kaptam későbbi időpontot, hogy addigra elolvashassa. Becsülöm érte, a legtöbbnek én foglalom össze. Aztán persze mindenki mindenféle leletre leír valamit, időpontok keverve, van, hogy évek is, az egyiken kimarad egy nem szó, ami miatt a másik betegségnek akar venni olat, ami nincs, de ugye mikor az ambuláns lapot/zárójelentést aláírásra kezedbe nyomják, nincs időd elolvasni. Így marad rosszul és magarázkodhatom.

 

 

   

  

ja nyugi Creative Commons License 2016-03-25 06:05:40 2978

Szia Ellenia!

Egyáltalán nem haragszom, sőt megtisztelsz vele.

Évek óta rendben vannak a pajzsmirigy értékeim, 2005. óta folyamatossan szedem az Euthyxrox nevű készitményt. Már megtaláltam az Endokrinologust a Korányiban rendel.

 

Érdemes a videót megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=lP_J1tZCAUY 

Május 4.-re kaptam időpontot.

Nem régen 1-2 hónapja voltam pajzsmirigy ultrahang vizsgálaton.

Az ulrahangos orvos szerint, nem csoda, hogy alulmüködik a pajzsmirigyem olyan pici.

Az eltávozott  Endokrinologus szerint, abból látszik, hogy jól dolgozott a pajzsmirigy specialista, hogy ilyen pici.

 

 

 

Üdv:

Józsi

A hozzászólás:
Ellenia Creative Commons License 2016-03-24 22:33:56 2977

Kedves ja nyugi! 

 

Remélem nem haragszol meg, ha tegezlek, ja nyugi.

 

Nekem ugyanúgy Hashimotóm van, mint neked. (autoimmun pajzsmirigy alulműködés) Ez egy rendkívül szemét betegség, ami képes más betegségek tüneteit produkálni, az ízületi gondoktól, a súlyproblémákon át a kardiológiai bajokig, és még ezer más gondot okoz. Lehet, hogy ha rendben lennének a pajzsmirigy értékeid, akkor negyed ennyi bajod lenne mellette.

 

Javaslom, hogy ne várj endokrinológusra, vagy ne hezitálj sokat, téged azonnal kezelni kell. Az ilyen őrülten magas TSH-nál szerintem már nincs is pajzsmirigyed, vagy nagyon minimálisan funkcionál, háziorvossal azonnal írass gyógyszert, ha még nem tetted meg.

Az endokrinológus azt fogja mondani, hogy ez van, tenni ellene sok mindent nem lehet, a saját tested el fogja pusztítani a pajzsmirigyedet. A folyamatot visszafordítani nem lehet, egy-két dolgot lehet tenni, hogy jobban legyél a beállított gyógyszeren túl, például szelén tabletta, D vitamin tabletta, mozgás. Egyeseknek gluténérzékenység és/vagy laktózérzékenység is kialakul, érdemes lehet ez irányban még vizsgálódni, és lépni, ha kell.

 

Egy pajzsmirigy ultrahangra jelentkezz be, nézesd meg, hogy mi van a vele, göbök, egyebek, az is lehet, hogy a betegség már teljesen elpusztította. Persze egy endokrinológushoz mindenképp el kéne nézned, de sajnos túl sokat nem lehet várni tőlük, se az SZTK-stól, se a méregdrága magántól.

 

 

Szia epervirág!

 

Remélem jól vagy. Voltál a neurológián? Ha jól emlékszem írtad, hogy menned kell, mert vannak ilyen tüneteid. Végül kitalált valamit az orvos, hogy jobban legyél? Nem hangzik túl jól, hogy fura formákat vesznek fel a kezeid. Ezzel nem lehet valamit csinálni?

 

Nálam sok jó nincs, a pajzsmirigy értékeim borzasztóak, IR miatt diétáznom kell, pont ez hiányzik az életemből. Ha nem tudok fogyni és jó értékeket produkálni, akkor gyógyszert kell szednem, ezt pedig szeretném elkerülni. Az autoimmun tesztben megint lett egy enyhe pozitivitás, de ezúttal egy másik érték. A doki szerint nem kell foglalkozni vele és szerintem sem különösebben, csak minimálisan tért el.

Momentán épp ki van zárva, hogy a fejemben levő foltokat bármiféle autoimmun betegség okozta, most éppen haematológiai problémára gyanakodnak. Tiszta tré már ez az egész, talán csak az urológián nem voltam még, valamit mindig találgatnak (vagy találgatni vélnek). És még én érzem magam kellemetlenül, amikor cipelem és mutogatom a tonnányi leletet, amit normálisan meg se tud nézni az orvos, mert órákig tartana neki.

 

Előzmény:
ja nyugi Creative Commons License 2016-03-02 08:29:01 2976

Szia Epervirág!

 

2005.-ben saját, nyomatékos kérésemre adták TSH hormonvizsgálatra beutalót.

Akkor TSH 79,75

Orvos /aki elsiklott volna a röntgen téves megállapítása felett .. hasi röntgennél ökölnyi struma árnyék látszik. /

"Nem akarom megijeszteni", válasz ijeszen meg doktornő, ha jó a lelete, akkor leállt a pajzsmirigye, most hová küldjem, egyből a pajzsmirigy ambulanciára, vagy kontrollra.

Mondtam neki, egy mérése nem mérés.Kontrollra.

Kontroll eredménye: TSH 79,48

 

Pajzsmirigy ambulancia eredménye: TSH 79,75

 

Jódpótlás!!!! és slussz.

 

Egy szó sem esett, az anti TPO 1209 érétékről, amit a "gondos jóindulatú pajzsmirigy specialista

orvos" azt gondolom, hogy

saját kezűleg tintával írt be a számítógép által kinyomtatott papirra. Ezt most vettem észre, hogy nem hivatalossan volt a normál 0-60 mőgé beirva az 1209.-es mért érték.

Gondolom a korom miatt akkor 59éves voltam. Most hetven vagyok, de szeretnék, még egy pár évet élni, ha lehetséges.

Tavaly végre eljutottam endokrinogushoz a Hapokratesz javaslatára. Éppen akkor fedeztem fel a magas Anti TPO értéket. A napokban telefonáltak, hogy az Endokrinologus felmondott és választhatók, vagy az Uzsoki, ez bár közel esik magán természetű okból nem túl szimpatikus. Vagy a Szent István kórház az utobbiban, már kétszer műtöttek, most vacilálok rajta, hogy melyiket válaszam.

Egyébként 2014.-ben a bal űllőizom és űllőcsont eredésnél az izom elkezdte bontani a csontot.

Tegnap az Ortopédia klinikán megállapitották, hogy a másik oldalt szintén bontja a csontot.

 

A reuma orvos három hete Feldene nevű fájdalom, és gyulladás csökkentőt irt fel, a vállam miatt.

Jelenleg a jobb váll izületnél artozissal kezelnek

Egy szemet vettem, be akkor éjjel felébredtem, azt hittem megfulladok tőle.

Nem kaptam levegőt a nyaki erek kidagadtak, kapkodtam a levegőt.

 

 

Üdv:

Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!