Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2016-03-24 08:15:51 183

Azért az igazi az ha megtervezteted ezt az átéptést/felújtást  egy rutinos tervezővel.

 Az majd egy egyszerű rajzot csinál  ... nem ez a lényeg, hanem készít egy un.  költségvetést.

 Ezen elvileg minden anyag és munkaművelet rajta kell hogy legyen.

 Ezt nevezik un. árazatlan költségvetésnek..... lgalább  15 -25 oldal, ha megkére be is árazza s ez lesz az. un. költségbescslés, semmi több. Mikor oda érsz az első tehát az árazatlan alapján kéred az árajánlatókat. Na itt már lehet elemezni. Ha az árajánlat nagyon eltér a becsléstől ott valami nem stimmel.

 Sok sikert    .

 Saját vezényléssel lesz a munka vagy    fő vállalkozóval ?

Nem minegy .

Dunit Creative Commons License 2016-03-24 08:01:42 182

Nos hadd folytatsam. Visszaépítve a falak kicserélve a nyilászárók    eddig elment  min 2 milla.

 Mikvetkezzen ? Hát a villany az kell mindenhez.

 

 Legyen 600 eft. Mi következzen ?  Hát a víz, kell hozzá vagy 6 -700 eft    és a szaniterek. Ügyes vagyok kihozatom az első részt ebből.  2,7 milla.

 

 Fűtés gáz  kéménnyel  1,3 milla, így  már    4 nél járunk. Belső ajtókra 500 eft, szaniterre  300 eft, konyha berendezésre 500 eft  ... 5. 3, burkolásra    400 eft festésre 300 eft...... 6 milla, de mostjut eszembe a felszerelvényezés ami utósó általában, arra újra alkudni kell és még meg sincsenek   a felszerelendők.

 Kihozom 500 eft ból  s már 6,5 nél járok  és nagyon szerényminőségben vettem a beépítendőket.

 Ja hogy, hogy jó minőségben ?

 

Akkor legyen az előrányzat inkább 8 - 8,5 milla.

Dunit Creative Commons License 2016-03-24 07:37:34 181

Ez bizony egy heterogén munka. Kell hozzá egy    min. 15 oldalas költségvetés. Ami lehet hogy 25 olal lesz.

 Nevezzük inkább átépítésnek  és az első tétel a bontás lesz.

 A második az elmozgatott fal visszaépítése. 

 Ha én készíteném magamnak így kezdeném.

 Bontás : hozatnék egy konténert ( de ha van hely pl az udvaron ott deponálnám a sittet),

  Legyen a keret 200 et, visszaéptés kert 500eft, ablakok cseréje  /maj az ablakos megmonja  tesz ajánlatot /  de adig is 1,2 milla..... és így tovább.

Ha nincs rá  6-7 millád akkor szakaszold vagy felejtsd el .

 

A hozzászólás:
cudarz1 Creative Commons License 2016-03-23 22:02:21 180

Sziasztok! Tudnátok saccolni egy árat a következőre?

 

Zuglói 71 nm-es, 1930-as, 40-es években épült tégla lakás, 280 cm-es belmagassággal. 

 

Generál felujítást szeretnék:

  • Jelenleg külön meleg víz és fűtés kazán van, ezt egybe akarom tenni és a fürdőből áttenni a szomszédos kamrába. Ezen kívül az összes fűtéscsövet betenni a falba vagy a padlóba Ezt lehet?
  • Nyílászárók cseréje: 10 ablak (kisebbek is, nagyobbak is), 1 erkély ajtó, 1 bejárati ajtó, 5 beltéri ajtó - jobban megérné felujítani a régi fa ablakokat?
  • Új könyha, fürdő, külön WC
  • Elektromos és vízrendszer felújítása
  • Burkolás, festés.
  • Minimális falmozgatás (max. 1-2 méter)

 

Mindent jó minőségben szeretnék. 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!