Keresés

Részletes keresés

banda-vezér Creative Commons License 2016-03-21 12:29:07 24216

Én sem sanyargatom őket itthon. :-)

 

 

 

De szerintem az étel nem játék.

Én sem azt eszem amit megkívánok, süteményt és palacsintát, hanem zöldséget és gyümölcsöt.

Ami szintén finom, de azért nem ugyanaz.

Ezért néha a cicák is kapnak nassolni valót, ha a mamájuk "bűnözik" néha, nekik is szabad.

De alapvetően próbálok én is egészségesen enni, és őket is úgy etetni.

 

Még ha néha napján erős jellemet kíván a dolog, akkor is.

 

 

 

A hozzászólás:
Lora1213 Creative Commons License 2016-03-21 11:34:05 24215

Az én macskáim gyorsabban idomítanak engem mint én őket.  Nem szégyenlem.  Azért fogadtam őket magamhoz, hogy szerethessem őket..   Ők várnak engem, dorombolnak, bucolnak,  minden módon kimutatják ragaszkodásukat. Cserébe én tálcán kínálom a számukra megfelelő ellátást.    Kaját, orvost , simit , stb.

Előzmény:
banda-vezér Creative Commons License 2016-03-21 10:11:58 24211

Nekem soha nem éheznek.

Mindent megesznek.

 

És a legelején volt 2-3 nap, amikor nem voltak hajlandóak megenni, de akkor is beleettek.

Tehát nem éheztek.

Csak épp negyed annyit ettek.

 

 

Ez 5 évvel ezelőtt volt, azóta megesznek mindent.

Nem gondolom, hogy Bodzám egy zsírmájú éheztetett macska. :-D

11 kilósan.

 

És Jaffi sem, a maga 6 kilójával kislány létére.

Mindezt úgy, hogy 5 éve tápot nem láttak, nem kövérek.

 

Szerintem a gazdik többsége ha 12 óráig nem eszik a macska pánikba esik.

 

 

Én RENGETEG kóbor macskát befogok ivartalanításra, a műtét után a lábadozás alatt etetem őket, még egy sem volt amelyik nem ette meg amit elé raktam.

 

De, bocs múltkor volt egy, aki nem bírta megenni a MC adagokat, amiket kapott, és a 3 nap már otthagyta, MERT NEM VOLT ÉHES:  :-D

 

Gondoljatok már bele, hallottatok már olyat, hogy lakásban tartott macska, akinek van kirakva kajája, inkább éhen hal, de nem eszi meg.

Ennél azért jobb az ösztönük.

 

 

Én is sok minden kaját nem szeretek, nem eszem meg, pl. meki, de mikor kocsival megyek, órák óta nem ettem, majd éhen halok, leesett a cukrom, fáj már a hasam, sajnos megállok egy mekinél. 

Az életösztönöm felülmúlja a véleményemet a mekis kajáról.

És pont azt csinálom amit a ciák az első 1-2 napban, eszek egy kicsit, mert muszáj, de nem zabálom magam tele.

Ennyi.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!