|
|
|
|
 |
monyesz
2016-03-14 08:12:07
|
15416
|
Nem kell akezedben tartani, kényelmesen állváyon is lehet. :)
Pedig a Takumar 200/3.5-t akartam épp ajánlani, az gyárilag állványcsavaros. Keress csak rá milyen képek készültek vele. |
|
A hozzászólás:
 |
pater68
2016-03-14 06:55:33
|
15415
|
Portréztam én 300-assal is... Nem jött be. :)
Nekem a filmkockán (nem croppos vázon!) 85 - 105mm gyujtótáv látószöge felel meg. Kinek a pap...
Ezt a 200mm-es dolgot más is mondja, biztosan igazatok van. Ahhoz nekem sok pálinkát kell innom, hogy ne rezdüljön be a kép...
Vagy az érzékenységet feltekerni...
Mindegy is. A lényeg, h szerinted nincs sok különbség a Tak 1.8/85 és 1.9/85 között. Köszönöm válaszod. |
|
Előzmény:
 |
monyesz
2016-03-13 21:38:19
|
15414
|
Nem lehet fetisizálni a látószöget/gyútávot. Portré van egészalakos meg arc is. 200m-rel is lehet portrézni. A tárgytávolság és tárgymélység arányát kell szem előtt tartani. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|