Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016-03-14 08:12:07 15416

Nem kell akezedben tartani, kényelmesen állváyon is lehet. :)

Pedig a Takumar 200/3.5-t akartam épp ajánlani, az gyárilag állványcsavaros. Keress csak rá milyen képek készültek vele.

A hozzászólás:
pater68 Creative Commons License 2016-03-14 06:55:33 15415

Portréztam én 300-assal is... Nem jött be. :)

Nekem a filmkockán (nem croppos vázon!) 85 - 105mm gyujtótáv látószöge felel meg. Kinek a pap...

 

Ezt a 200mm-es dolgot más is mondja, biztosan igazatok van. Ahhoz nekem sok pálinkát kell innom, hogy ne rezdüljön be a kép...

Vagy az érzékenységet feltekerni...

 

Mindegy is. A lényeg, h szerinted nincs sok különbség a Tak 1.8/85 és 1.9/85 között. Köszönöm válaszod.

Előzmény:
monyesz Creative Commons License 2016-03-13 21:38:19 15414

Nem lehet fetisizálni a látószöget/gyútávot. Portré van egészalakos meg arc is. 200m-rel is lehet portrézni. A tárgytávolság és tárgymélység arányát kell szem előtt tartani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!