Keresés

Részletes keresés

monyesz Creative Commons License 2016-03-13 21:38:19 15414

Nem lehet fetisizálni a látószöget/gyútávot. Portré van egészalakos meg arc is. 200m-rel is lehet portrézni. A tárgytávolság és tárgymélység arányát kell szem előtt tartani.

A hozzászólás:
pater68 Creative Commons License 2016-03-13 20:37:54 15413

Az szép lenne... :DDDDD

 

Kollega 1.8-ast keres az adok-veszekben, erről eszembe jutott, hogy jó lehet ez MILC-en... Kíváncsiságból megnéztem a béjen, milyen árakon mennek a 85mm-sek. A 1.9 még megfizethető...

 

Háááát, nem tudom. Az a helyzet, hogy croppon kb. 130mm-es látószög... 

50, 55, 58mm talán jobb portréra. Tudom, más a torzítás, de ezzel együtt tudok élni.

 

Az a helyzet, hogy akkora gyűjtő nem vagyok, talán a vázhoz dedikált AF obival jobban járok, az 1.8/85 árában. 

De talán, ha felesleges pénzem lesz, bepróbálkozom egy 1.9-essel. :DDDDDD

Előzmény:
monyesz Creative Commons License 2016-03-13 20:04:27 15412

Szerintem nagy eltérést nem vennél észre. Nekem csak az 1.9-es van ugyan. Tág rekeszen ellenfényes témáknál CA-zik, aztán rekeszeléssel ez javul. Egyébként kiváló portrézni alapon, nem taknyol, csak éppen lágy. Az 1.8-as talán jobban hájpolt, ezért picit drágább is. Vegyél mindkettőből és versenyeztesd meg őket! :) Valaki örülni fogsz ha bedobsz ide egy eladó 85-ös Takumart... ;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!