|
|
|
|
 |
monyesz
2016-03-13 21:38:19
|
15414
|
Nem lehet fetisizálni a látószöget/gyútávot. Portré van egészalakos meg arc is. 200m-rel is lehet portrézni. A tárgytávolság és tárgymélység arányát kell szem előtt tartani. |
|
A hozzászólás:
 |
pater68
2016-03-13 20:37:54
|
15413
|
Az szép lenne... :DDDDD
Kollega 1.8-ast keres az adok-veszekben, erről eszembe jutott, hogy jó lehet ez MILC-en... Kíváncsiságból megnéztem a béjen, milyen árakon mennek a 85mm-sek. A 1.9 még megfizethető...
Háááát, nem tudom. Az a helyzet, hogy croppon kb. 130mm-es látószög...
50, 55, 58mm talán jobb portréra. Tudom, más a torzítás, de ezzel együtt tudok élni.
Az a helyzet, hogy akkora gyűjtő nem vagyok, talán a vázhoz dedikált AF obival jobban járok, az 1.8/85 árában.
De talán, ha felesleges pénzem lesz, bepróbálkozom egy 1.9-essel. :DDDDDD |
|
Előzmény:
 |
monyesz
2016-03-13 20:04:27
|
15412
|
Szerintem nagy eltérést nem vennél észre. Nekem csak az 1.9-es van ugyan. Tág rekeszen ellenfényes témáknál CA-zik, aztán rekeszeléssel ez javul. Egyébként kiváló portrézni alapon, nem taknyol, csak éppen lágy. Az 1.8-as talán jobban hájpolt, ezért picit drágább is. Vegyél mindkettőből és versenyeztesd meg őket! :) Valaki örülni fogsz ha bedobsz ide egy eladó 85-ös Takumart... ;) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|