|
|
|
|
 |
Kacsapacsa44
2016-04-22 11:06:38
|
6002
|
Többször láttam, hogy a gácsér tekergeti a nyakát a tojó körül, de Fehér mindig tovább rebbent. Ma végre petéltek! Igazad volt Gergő, türelmesnek kell lenni, remélem, hamarosan elkezd tojni a szép gyömrői tojó.
|
|
A hozzászólás:
 |
juhosttt
2016-03-07 15:05:26
|
5993
|
Ne aggódj, össze fog az jönni, még néma kacsa téren elég korán van, hogy tojjanak. Bár az idő elég furcsán viselkedik, de április-május sem késik el. |
|
Előzmény:
 |
Kacsapacsa44
2016-03-06 15:00:38
|
5990
|
Egyszer régen, szóba került a fórumon, hogy vajon hány évig élhet/ne egy néma kacsa. Akkor elhatároztam, hogy az elsőként vásárolt, már akkor 2-3 éves gácsérom nem fogja fazékban-tepsiben végezni. Szkinni - merthogy ez a neve -, hallgat a nevére, van egy kicsit oldalra billenő fejtartása, amikor a nevét hallja. Szóval, tavaly, mikor egy nyest munkálkodása után egyedül maradt, tavaly nyár elején kaptam egy kedves gyömrői fórum-társunktól egy szép fehér és fiatal tojót. Reménykedtem, hogy majd lesznek megint kiskacsáink. De hiába. A tojó hátán semmi nyoma a taposásnak, pedig elég sok sár van mostanában és tojás sincs, pedig a tyúkjaink már tojnak. Szkinni próbálkozik, azt látom, de a tojó nem hagyja magát, kicsit rikkant és elfut, elrebben az öreg elől. Sajnálnám, ha megint egyedül maradna, mert azért jól megférnek egymással, csak a petélés nem jön össze. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|