Keresés

Részletes keresés

pagrus Creative Commons License 2016-03-05 09:54:49 15410

Igen, én pl. szeretem ahogy vignettál pár objektív, nem javítom ki. Az ember szeme egy tökéletlen optika aminek a hibáit az agy korrigálja, de azért nem idegenek ezek a hibák a látásunktól, "emberibbé" tehetik a látványt. Sötétben meg nem látunk színeket, ezért nem idegen a fekete-fehér fotó. Nyilván egy korrekt makró optikától nem ezt várjuk. Ez pl. egy Voigtlander optika vignettje:

 

 

A hozzászólás:
bestpixel Creative Commons License 2016-03-04 23:02:11 15409

Ok, de ha módosítok utólag, akkor éppen az adott objektív karakterisztikáját, színvilágát, azaz az egyediségét változtatom meg. Így mindegy milyen objektívvel fotózok, utómunkával elő tudom állítani ugyanazt a képet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!